Участь НПП кафедри МВТ у IV Міжнародному форумі «Захист персональних даних у сфері цифрової економіки»

10:10, 25-02-2020

Тема захисту персональних даних дуже важлива для суспільства і є одним із напрямів законодавчої роботи. Тому НПП кафедри МВТ взяли участь у IV Міжнародному форумі «Захист персональних даних у сфері цифрової економіки», який зібрав на одному майданчику професіоналів, міжнародних експертів, представників профільних держустанов і провідних гравців бізнесу в сфері захисту інформації, хмарних технологій та електронних сервісів.

НПП кафедри МВТ висловили свою позицію стосовно актуальності цієї теми, адже неправомірний збір та обробка особистих даних може завдавати істотної шкоди як окремим людям, так і цілим державам. Тому прозорість та безпека обробки даних є обов’язковою умовою для забезпечення свобод громадян нашої держави.

Обговорювалось також чинне законодавство у цій сфері. Більшість учасників поділяють думку, що Закон України «Про захист персональних даних» не відповідає сучасним реаліям та стандартам і не надає громадянам усього обсягу прав, які вони мали б у сучасній і розвинутій країні. Тому професіонали в рамках робочих груп працюють над реформуванням законодавства у сфері захисту персональних даних і приведенням його у відповідність до найкращих міжнародних практик. Один із таких прикладів – Загальний регламент захисту даних, або GDPR.

Учасники заходу обговорили величезну кількість питань і зробили чимало важливих висновків, зокрема:

• все більше українських компаній прагнуть привести у відповідність до GDPR свою політику та діяльність у сфері захисту даних. Особливо – ті, які працюють з клієнтами з ЄС. Вони вже зараз починають створювати системи з вбудованим захистом персональних даних і системи конфіденційності за замовчуванням – privacy by design та privacy by default. До інших учасників ринку поки немає такої обов’язкової вимоги, але зростає розуміння того, що рано чи пізно цей процес неминуче охопить усіх;
  • хмарні обчислення – зручне рішення для зберігання даних, але вони не врятують від інцидентів, якщо рішення «діряві»;
  • істотну роль у захисті персональних даних відіграє формування обізнаності серед населення. Багато наших громадян не знають, як поводитися з особистими даними в Інтернеті та як уникнути шахрайства. Тому необхідно проводити виховну роботу та відповідні навчальні курси. Сьогодні експерти з Естонії розповіли, як це здійснюється в їхній країні.

Участь НПП кафедри МВТ у форумі дозволить підвищити рівень теоретичної та практичної підготовки, закріпити професійні компетенції і інноваційні технології та методи навчання.

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.