Освітні світові тенденції та впровадження інновацій навчання на кафедрі МВТ

12:01, 03-03-2021

Технології онлайн-освіти розвиваються з неймовірною швидкістю і стають доступними, практично, кожному. У 2020 році дистанційна освіта було необхідністю, проте, система освіти ще не достатня була готова швидко перейти на високий технологічний рівень. Дистанційне освіта не заміщає, а доповнює і збагачує формати взаємодії студентів і викладачів. Гнучкі формати навчання освоєння невеликими частинами, так зване мікронавчання, краще підходить для сучасного способу життя. Вчитися можна у зручний час, поєднуючи роботу з навчанням. А також придбання міжособистісних і практичних навичок є особливо важливим для роботодавців.

Розвиток мереж 5G усуне більшість технологічних бар'єрів. Так використання віртуального (VR) навчання, а також методів доповненої реальності (AR) дасть можливості до наукового експерименту, відпрацювання практичних і теоретичних навичок. Компанія Google, як повідомляється, планує представити функції Chrome OS записи екрану для пристроїв розумних годин Wear OS. Google очікує, що цей інструмент спростить студентам і викладачам запис віртуальних уроків. В цілому Google обіцяє більше 50 нових функцій для своїх освітніх продуктів з упором на задоволення потреб викладачів і студентів.

Студенти вже звикли до гаджетів та інформацію їм краще сприймати через стільниковий телефон, комп'ютер або планшет. Викладачі кафедри сьогодні вже впроваджують інновації поєднання аудиторних інтеративних занять з фрагментами відеоматеріалів експериментального характеру. З розвитком інтерактивних і змішаних моделей навчання з'явиться можливість адаптувати зміст курсу і шляхи навчання індивідуально до кожного студента, що зробить освітній процес ще більш гнучким.