Участь викладачів університету в міжнародній конференції «Актуальні проблеми розвитку безпілотних літальних апаратів»

07:05, 21-10-2017

В період 17-19 жовтня 2017 року на базі Національного авіаційного університету пройшла 4-а міжнародна конференція «Actual Problems of Unmanned Aerial Vehicles Developments» («Актуальні проблеми розвитку безпілотних літальних апаратів»), яка була організована спільною секцією IEEE Україна розділу SP / AES та Національним авіаційним університетом (Київ).

Робота конференції відбувалася у 4 секціях, які відобразили основні напрямки розвитку БПЛА:

• Проектування БПЛА;
  • Виробництво та обслуговування;
  • Обладнання БПЛА;
  • Прикладні аспекти використання БПЛА.

Участь у конференції взяли 65 науковців із України, Польщі, Туреччини та Португалії. Відкрив захід Голова оргкомітету конференції, завідувач кафедри АКІК НАУ доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Віктор Синєглазов. Він привітав учасників та гостей з початком роботи і коротко окреслив стан розвитку БПЛА на теренах України:

«Днями у Києві відбулася Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя і безпека – 2017». Зразків безпілотної техніки на ній при цьому було представлено відносно небагато: малочисельні виробники БПЛА сьогодні переважно копіюють застарілі західні зразки, не виробляючи власних. Причин цьому дві: відсутність сучасної технології виробництва та занедбаний стан науки в Україні загалом, яка зараз знаходиться без належного фінансування. Наукова думка в нашій країні не еволюціонує, і, якщо так триватиме далі, на вітчизняному ринку залишаться тільки БПЛА іноземного виробництва. Тому проведення даної конференції в НАУ дуже актуально і важливо не тільки для наукової спільноти але в першу чергу для України і нашого університету».

Викладачі Державного університету телекомунікацій: доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри вищої математики Барабаш Олег Володимирович,  кандидат технічних наук Дахно Наталя Борисівна та кандидат технічних наук Шевченко Галина Володимирівна були запрошені на конференцію в якості вчених для участі у пленарному засіданні та секційному обговорені. Тема доповіді: «Динамічні моделі систем підтримки прийняття рішень для керування безпілотними літальними апаратами на основі двокроковоговаріаційно-градієнтного методу».

Участь у конференції сприяла поширенню наукових зв’язків кафедри вищої математики Державного університету телекомунікацій та споріднених кафедр інших навчальних закладів, збагатила науковий потенціал кафедри у результаті обміну досвідом з інновацій у авіації.

Детальніше про результати конференції можна прочитати на сайті