Кафедра вищої математики крокує в ногу з інформаційними технологіями та захистом від кібератак

09:53, 01-07-2020

З появою нових ІТ-технологій зростає інтенсивність нових кібератак на ІТ-системи підприємства. Традиційні заходи кібербезпеки не можуть в повному обсязі запобігти чи стримати дані напади через зростаючу швидкість та частоту проявів кібератак. Комплексна система інформаційної безпеки підприємства включає в себе, як тактичні аспекти інформаційного захисту (експрес-аудит інформаційних загроз підприємства), так і стратегічні пріоритети, що відображає інформаційна політика та інформаційна стратегія підприємства. Забезпечення заданого рівня кібербезпеки вимагає визначення суб'єктів загрози, їх мету, наміри нападів на ІТ-інфраструктуру та слабкі місця інформаційної безпеки підприємства. Для досягнення зазначених цілей, підприємства потребують нових рішень інформаційної безпеки, які відповідають не тільки реаліям сьогодення, але й мають значний потенціал розвитку, враховуючи сучасні тенденції галузі інформаційної безпеки в цілому.

В наслідок поширення фріланс-відносин, як сучасного типу бізнес-відносин підприємства, постає необхідність в обробці та аналізі статистичних даних кібератак у площині діяльності ІТ-підприємства, що залучає фріланс-ресурс. Ці дослідження мають проводитись для використання часових кореляцій між кількістю кібератак за часовий період з метою передбачення майбутньої інтенсивності кіберінцидентів, що дозволить створити ефективну систему прогнозування.

У результаті дисертаційних дослідження старшого викладача кафедри вищої математики Галахова Є. М. вирішено актуальне наукове завдання щодо розробки науково-методичного апарату визначення зв'язку між рівнем кіберризику та частотою аудиту, що дає можливість забезпечити ефективну автоматизацію процесів кібербезпеки підприємства, що залучає фріланс-ресурс. Дане наукове завдання має суттєве значення для розробки моделей загроз, критеріїв та показників оцінки уразливості інформаційних систем і мереж підприємств. Відсутність аналогічних рішень у нашій країні та за кордоном робить результати досліджень пріоритетними.

25 червня 2020 відбувся захист дисертації Галахова Є. М.  на тему «Моделі кібератак в системі інформаційної безпеки підприємства на основі використання фріланс-ресурсу» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.05.01 «Інформаційна безпека держави» у Державному університеті телекомунікацій.

Колектив кафедри вищої математики щиро вітає Галахова Євгенія Миколайовича з успішним захистом кандидатської дисертації.