Математика в економіці чи економіка в математиці?

15:51, 04-02-2021

Кафедра вищої математики здійснює базову теоретичну підготовку для студентів всіх спеціальностей у тому числі для студентів навчально-наукового інституту Менеджменту та підприємництва де основна підготовка полягає в практичному застосуванні математичного апарату в економіці.

Пріоритетним напрямком роботи кафедри є підвищення якості математичної освіти як такої, що формує гнучке та багатогранне наукове мислення, спрямоване на розв’язання професійних задач в економіці.

Процес прийняття рішень в економіці, що стосується керування діяльністю галузей або підприємств, розподілу ресурсів, вибору найкращого варіанта розвитку, вивчення ринкової кон’юнктури, прогнозування, планування тощо нині не здійснюється без попереднього моделювання конкретного  процесу або його частин. Тому для майбутніх економістів вміння моделювати є стратегічним способом діяльності.

Мінливість економічних умов, конкуренція, що примушує шукати і освоювати нові сфери діяльності, вимагають від фахівців високої адаптивності, тому слід навчати, крім ремесла, і сучасних методів розв’язування економічних проблем, заснованих на системному аналізі, математичному моделюванні і використанні комп’ютерної техніки.

Розвиток системи вищої економічної освіти спрямований на реалізацію системних знань, необхідних для вироблення цілісного, проблемного мислення фахівця. Такі знання можуть бути отримані лише на основі інтеграції базових фундаментальних та економічних наук і орієнтуватися на світовий рівень розвитку науки.

Математична освіта у підготовці фахівців економічного профілю відіграє надзвичайно важливу роль, оскільки саме вона є загальнонауковим фундаментом для оволодіння системою спеціальних знань. Таким чином, дослідження проблеми професійної підготовки майбутніх економістів відповідає нагальним потребам практики.

Процес засвоєння студентами математичних знань стає більш ефективним за умови створення  методичного комплексу, який здатен перебувати у постійному розвитку, адекватно редагувати на зміни зовнішнього середовища і пристосовуватися до його потреб. Це вимагає переосмислення багатьох сформованих уявлень про традиційну модель професійної підготовки майбутніх економістів. Особливої уваги при цьому набуває той факт, що організація успішної  бізнес-діяльності підприємства передбачає побудови системи управління, яка б сприяла підвищенню продуктивності, була гнучкою та своєчасно відповідала на нові виклики бізнес середовища.

НА КАФЕДРІ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ ВИКЛАДАЧІ ДОПОМАГАЮТЬ ЗНАЙТИ ШЛЯХИ ДО ВИРІШЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗАДАЧ ВИКОРИСТОВУЮЧИ МАТЕМАТИЧНИЙ АПАРАТ.
Приєднуйтесь і ви.