Вступнику 2021 про вищу математику в Державному університеті телекомунікацій

10:23, 14-06-2021

В залежності від обраної спеціальності, під час навчання в нашому університеті, ви будете вивчати різні розділи з курсу вищої математики. Курс вищої математики є базовим курсом для успішного оволодіння студентами спецдисциплін.

Сучасна наука і техніка все більше застосовує математичні методи дослідження, моделювання та проектування. Це обумовлено передусім швидким розвитком комп'ютерних технологій, завдяки чому значно розширюються можливості успішного застосування математики в розв'язуванні прикладних задач.

Метою викладання дисциплін з вищої математики – допомогти студентам оволодіти математичним апаратом, який має бути достатнім для опрацювання математичних моделей, пов'язаних з подальшою практичною діяльністю фахівців.

Основні види навчальних занять для вивчення вищої математики:

• лекції;
  • лабораторне, практичне, семінарське, індивідуальне заняття;
  • консультація.

Для лабораторних занять з вищої математики університетом була створена лабораторія 517.

Функціональні можливості мультимедійного інтерактивного обладнання даної лабораторії дозволяють відобразити процес рішення і результати кожного студента на моніторі сервера викладача, а також, за необхідності, на інтерактивному екрані класу, який виконує роль класної дошки. Інтерактивний екран дозволяє здійснювати управління сервером за допомогою лазерної вказівки, як це зазвичай робиться маніпулятором «Миш». В результаті цього викладач має змогу відображати на екрані презентації, відеороліки, тощо, а також зображення монітору будь-якої робочої станції, відображення процесу рішення і результатів математичних обчислень будь-якого студента. Крім того, завдяки новітнім інформаційним технологіям PeintDraw викладач або студент можуть робити надписи на зображенні на інтерактивному екрані за допомогою електронного маркера, як це зазвичай відбувається з крейдою на дошці в аудиторії.

В даному класі кожен студент працює на автоматизованому робочому місці на комп’ютері із застосуванням сучасного пакету прикладних програм «Maxima» (розробки Массачусетського технологічного університету, не менш потужний ніж MathCad, MathLab), який дозволяє проводити будь-які математичні обчислення з візуалізацією та відображенням результатів і процесу рішення.

Студентські роботи в пакеті Maxima (Для збільшення натисніть на фото)

Студентів, під час лабораторних занять також знайомлять з Wolfram|Alpha  - база знань і набір обчислювальних алгоритмів.

Студентські роботи в Wolfram|Alpha (Для збільшення натисніть на фото)

В даній лабораторії також працюють студенти економічних спеціальностей, які в основному в працюють в Excel.

Це дає змогу кожному студенту більш якісно засвоїти математичні обчислення, замінити громіздкі аналітичні розрахунки комп’ютерним моделюванням та рішенням математичних задач в обсязі програми підготовки фахівців.

Для ретельнішого придбання та розвинення більш поглиблених навичок в розв’язанні математичних задач за допомогою програмного забезпечення, кафедра вищої математики проводить курси.

Запрошуємо Вас до вступу в Державний університет телекомунікацій. Приєднуйтесь до студентської молоді Державного університету телекомунікацій, отримуйте якісну освіту в молодому та інноваційному університеті, де навчають тому, що треба і так, як треба відповідно до останніх вимог роботодавців та технічного розвитку.