Навіщо економісту математика?

09:10, 19-10-2021

«Роль математики полягає в тому, щоб відшукати незримий порядок в хаосі, який нас охоплює».
Норберт Вінер

Математика і економіка - самостійні галузі знань, кожна з яких має свій об'єкт і предмет дослідження. Економічна теорія розглядає особливості виробництва, розподілу і споживання товарів і послуг. Математика створює універсальні аналітичні інструменти для вирішення багатьох завдань в різних областях знань. Економісту необхідно спиратися на математичні методи тому математика - це не тільки числа і розрахунки, математика - це школа і культура мислення. Застосування математики в економічних дослідженнях дозволяє пояснити минуле, побачити майбутнє і оцінити наслідки своїх дій.

Запрошуємо відвідати гурток "Математична економіка", який проводить старший викладач кафедри вищої математики, математичного моделювання та фізики Паткін Є.Д. у середу на 5 парі в 517 аудиторії.

Будуть розглядатися такі теми:

Тема заняття

29.09.21

Застосування матриць в економіці

13.10.21

Модель Леонтьєва багатогалузевої економіки (балансовий аналіз).

27.10.21

Лінійна модель обміну (модель міжнародної торгівлі).

10.11.21

Вектори як економічні моделі: вектор затрат на виробництво продукції.

24.11.21

Обчислення затрат на виробництво продукції за допомогою скалярного добутку векторів.

8.12.21

Лінійні моделі виробничих функцій

22.12.21

Закон розподілу прибутків (закон Парето).

26.01.22

Функція Кобба-Дугласа

9.02.22

Аналіз ефективності реклами.

23.02.22

Модель зростання в умовах конкуренції.

Кафедра вищої математики, математичного моделювання та фізики чекає вас!