Як проходили лекції за книжкою CISSP

12:49, 02-06-2016

В Навчально-науковому інституті захисту інформації Державного університету телекомунікацій проводились лекції за книжкою Шони Харіс «CISSP», яка використовується з метою підготовки фахівців до здачі іспиту та отримання міжнародного сертифікату з інформаційної безпеки.

Ідея проведення належить Вікторії Цигак (Голова студради ННІЗІ 2014-2015р.), яка допомогла організувати та розпочати даний курс лекцій Владиславу Приходько (Голова студради ННІЗІ з 2015 р.) за підтримки Артема Платоненко (аспіранта кафедри Систем захисту інформації).

Перша лекція дала початок та розуміння студентам про формат та зміст заходу. Відбулась вона 12 жовтня 2015 року, тема: «Інформаційна безпека та управління ризиками», доповідач Артем Платоненко, аспірант кафедри Систем захисту інформації.

Друга лекція на тему: «Управління доступом» відбулась 26 жовтня 2015 року, доповідачем був студент групи БСЗ-32, Костянтин Синишин.

На третій лекції доповідачем був студент групи БСД-31, Дмитро Борійчук, тема: «Архітектура та модель безпеки», а проходила вона вже 10 листопада 2015 року.

Четверта лекція на тему: «Фізична безпека і безпека оточення», що відбулась 26 листопада 2015 року, окрім змістовного матеріалу, мала за собою ще і демонстрацію технічних засобів фізичної безпеки. Доповідачем був студент групи СЗД-31, Андрій Лещук. Доповнив виступ аспірант кафедри Систем захисту інформації, Артем Платоненко, продемонструвавши системи відеоспостереження та розпізнавання автомобільних номерів, що використовуються на кафедрі, а також поділився практичним досвідом підготовки службових собак, які є однією із складових фізичної безпеки та безпеки оточення.

П’ята лекція пройшла 14 грудна 2015 року, вперше доповідачем був студент першого курсу (група БСД-12) Володимир Міщан. Тема лекції: «Телекомунікації та безпека мережі», після якої у проведенні заходів була перерва.

14 березня 2016 року розпочався другий блок лекцій, шоста тема: «Криптографія». Першокурсники брали активну участь у проведенні заходів, на цей раз доповідала студентка групи СЗД-11, Марія Акулінічева.

Сьома лекція пройшла 27 березня 2016 року, тема якої: «Безперервність бізнесу та відновлення після аварій». Доповідачем знову був студент групи БСД-12, Володимир Міщан.

Восьма лекція відбулась вже 13 квітня 2016 року. Доповідав студент групи БСД-11, Михайло Рухлядко, тема: «Законодавство, вимоги, відповідність, розслідування».

І вже традиційно для першокурсників ННІЗІ, дев’ята лекція, що відбулась 29 квітня 2016 року, також була ними. Доповідала студентка групи БСД-11, Катерина Місевич. Тема лекції: «Безпека додатків».

Завершальною була десята лекція, на тему: «Операційна безпека». Відбулась вона 24 липня 2016 року. Доповідачем був аспірант кафедри Систем захисту інформації, Артем Платоненко, який розпочинав даний курс лекцій та підвів підсумки всіх заходів.

Особливу подяку виражаємо студентам першого курсу, за активну участь та підтримку в проведенні лекцій. Після десятої лекції для них відбулись змагання «CTF».

Серед студентів першого курсу ННІЗІ переможцями стали:

• 1 місце – Іван Ліщук (БСД-11),
  • 2 місце – Борис Тукусер (БСД-11),
  • 3 місце – Володимир Міщан (БСД-12).

Ще раз вітаємо переможців
та дякуємо всім за участь в проведенні данного курсу лекцій!