Вступ в спеціальність «Системи технічного захисту інформації»

13:10, 11-04-2017

Формула спеціальності:

Методи і системи захисту інформації, інформаційна безпека - спеціальність, що включає дослідження проблем розробки, вдосконалення і застосування методів і засобів захисту інформації в процесі її збору, зберігання, обробки, передачі і поширення, а також забезпечення інформаційної безпеки об'єктів політичної, соціально-економічної, оборонної, культурної та інших сфер діяльності від зовнішніх і внутрішніх загроз розкрадання, руйнування і / або модифікації інформації.

Значення розв'язання наукових і технічних проблем даної спеціальності для народного господарства полягає в розробці нових і вдосконаленні наявних методів і засобів захисту інформації та забезпечення інформаційної безпеки.

Області досліджень:

• Теорія і методологія забезпечення інформаційної безпеки і захисту інформації.
  • Методи, апаратно-програмні та організаційні засоби захисту систем (об'єктів) формування та надання користувачам інформаційних ресурсів різного виду.
  • Можливі канали витоку  даних, які представляють державну, військову, службову або комерційну таємницю.
  • Методи, моделі та засоби виявлення, ідентифікації та класифікації загроз порушення інформаційної безпеки об'єктів різного виду і класу.
  • Системи документообігу (незалежно від ступеня їх комп'ютеризації) і засоби захисту циркулюючої в них інформації.
  • Методи і засоби (комплекси засобів) інформаційної протидії загрозам порушення інформаційної безпеки у відкритих комп'ютерних мережах, включаючи Інтернет.
  • Моделі і методи формування комплексів засобів протидії загрозам розкрадання (руйнування, модифікації) інформації і порушення інформаційної безпеки для різного виду об'єктів захисту незалежно від сфери їхньої функціонування.
  • Аналіз ризиків порушення інформаційної безпеки та вразливості процесів переробки інформації в інформаційних системах будь-якого виду і сфери застосування.
  • Моделі протидії загрозам порушення інформаційної безпеки для будь-якого виду інформаційних систем.
  • Моделі і методи оцінки захищеності інформації та інформаційної безпеки об'єкта.
  • Моделі і методи оцінки ефективності систем (комплексів) забезпечення інформаційної безпеки об'єктів захисту.
  • Технології ідентифікації і аутентифікації користувачів і суб'єктів інформаційних процесів. Системи розмежування доступу.
  • Заходи і механізми формування політики забезпечення інформаційної безпеки для об'єктів усіх рівнів ієрархії системи управління.
  • Принципи та рішення (технічні, математичні, організаційні та ін.) Зі створення нових і вдосконалення існуючих засобів захисту інформації та забезпечення інформаційної безпеки.
  • Моделі, методи та засоби забезпечення внутрішнього аудиту і моніторингу стану об'єкту, що знаходиться під впливом погроз порушення його інформаційної безпеки.
  • Моделі і методи управління інформаційною безпекою.