Випущено сигнальний екземпляр практикуму «Комп’ютерні мережі. Архітектура, проектування, захист»

12:40, 09-10-2018

Основна частина лабораторного практикуму присвячена розв'язку практичних завдань з ознайомлення й дослідження особливостей роботи програмного й апаратного забезпечення в сучасних інфокомунікаційних мережах.

Вивчення лабораторних робіт покликано поставити студента в ситуацію схожу з виробничою, коли потрібно налагодити  й підтримувати обчислювальну мережу в рамках квартири, лабораторії, будинку, підприємства.

Лабораторні роботи знайомлять студента не тільки із правильними сценаріями розв'язку того або іншого завдання, але й дозволяють побачити основні ознаки й симптоми можливого некоректного налагодження мережевого встаткування й програмного забезпечення в результаті тих або інших розповсюджених помилок.

Усі лабораторні роботи розбиті на три розділи. У першому розділі: показані приклади створення мережі: з двох комп’ютерів; за топологією «зірка» на базі комутатора; Fast Ethernet; безпроводової; налагодження різного встаткування; використання спеціальних мережевих утиліт; забезпечення роботи локальних мереж за допомогою можливостей різного технічного забезпечення, операційних систем та програмного забезпечення; у другому – вивчення структури ІР–адрес; монтаж та налагодження бездротової та кабельної корпоративних мереж; показані приклади розрахунку, розмноження та  моделювання мереж; можливості комутаторів; дослідження роботи DNS сервера; створення, налагодження та роботу корпоративних мереж за допомогою можливостей різного технічного забезпечення, операційних систем та програмного забезпечення, у третьому: – показані приклади моніторингу, перевірки різних показників мереж; розробки Web–сайтів мовою HTML; підключення, налагодження та роботи в глобальних мережах за допомогою можливостей різного технічного забезпечення, операційних систем та програмного забезпечення; приклади: відомих пошукових систем, пошуку потрібної інформації; закачування її за допомогою спеціальних програм; робота з FTP архівами; встановлення програмного забезпечення з глобальної мережі, роботи: з поштою, в телеконференціях, в пірінговій мережі а також за допомогою хмарних технологій.

У всіх розділах наведені приклади налагодження захисту мереж з використанням стандартного технічного та програмного забезпечення.