Застосування сучасних комплексів моделювання у навчальному процесі фахівців технічного захисту інформації

12:12, 05-12-2018

Реалізація практичної спрямованості навчання студентів 3 курсу, які навчаються за програмою “Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту» здійснюється в комп’ютерних класах з використанням сучасних комплексів моделювання. Так, під час занять з дисципліни «Засоби прийому та обробки  сигналів  в системах технічного захисту інформації» студенти 3 курсу гр. СЗД-31 в програмі MatLab здійснюють моделювання складових вузлів, інтегральних схем  та різних типів цифрових і аналогових радіоприймачів.

Процес моделювання дозволяє отримати теоретичні та реальні фізичні параметри складових вузлів радіоприймачів та їх типів без використання складних розрахунків, значно знизити вартість та час наукових досліджень, підвищити ефективність досліджень і розуміння студентами фізичних процесів, які відбуваються в приймачах. Залежність характеристик складових від значень параметрів компонентів, дозволяє прогнозувати параметри радіоприймачів в залежності від типів антен, вхідних ланцюгів, коливальних контурів, підсилювачів сигналів, детекторів, гетеродинів, перетворювачів частоти, фільтрів, інтегральних схем і т.п.

Перед початком моделювання йде обговорення деталей.

Пристрій зміни частоти генератора

Залежність вихідної напруги від частоти