Топ 10 порад для безпечного використання відкритих Wi-Fi мереж як впровадження інноваційного підходу до навчання

12:59, 30-05-2020

В нашому світі майже всі люди постійно перебувають онлайн, на це великою мірою вплинули відкриті Wi-Fi мережі до яких не потрібно ні паролів ні інших способів підтверження. Але ніхто не замислюється яку небезпеку несе за собою просте підключення до Wi-Fi мережі десь в громадському місці.

Саме тому наша кафедра підготувала для вас топ 10 порад які допоможуть вам безпечно використовувати публічні мережі:

1. Перевіряйте легітимність мережі( тобто зверніться до працівника ресторану щоб дізнатися про точну назву і пароль мережі, так як зловмисники створюють подібну мережу, також звертайте увагу, щоб був наявний захист WPA2 або WPA3);
  2. Віддавайте перевагу сайтам з HTTPS( Варто звертати увагу, щоб веб-сторінки, які ви відвідуєте, використовували протокол https);
  3. Регулярно встановлюйте оновлення ( для надійного захисту від сучасних та нових загроз варто регулярно оновлювати веб-браузер, програми та антивірусне рішення);
  4. Не обмінюйтесь конфіденційною інформацією( не використовуйте мережі вільного доступу для перегляду електронної пошти);
  5. Вибирайте мережу вручну;
  6. Використовуйте VPN;
  7. Використовуйте додаткові інструменти захисту( такі як Tor, DoNotTrack);
  8. Встановіть двофакторну аутентифікацію;
  9. Завершуйте активні сеанси в облікових записах;
  10. Вимикайте підключення до Інтернету, якщо він не використовується.

Студенти кафедри систем інформаційного і кібернетичного захисту, проводять моніторинг порад та інноваційних рішень в сфері кібернетичного та інформаційного захисту.