Мистецтво виявляти засоби негласного отримання інформації – свідоцтво великого багатогранного рівня фахівця

15:08, 19-03-2021

Завдання виявлення засобів негласного отримання інформації вимагає від фахівця з технічних систем захисту інформації глибинних знань фізики, математики, фахових технічних знань, високих навиків програмування.

Для виявлення закладних пристроїв (жучків) використовуються сучасні:

• Лінійні та нелінійні аналізатори спектрів;
  • детектори полів;
  • особливі пошукові приймачі;
  • тепловізори.

Основний спосіб виявлення закладних пристроїв - пошук джерела випромінювання за допомогою спеціально розробленого обладнання. Робота будь-якого пристрою для  механізму підслуховування відбувається за допомогою знімного пристрою і відповідного програмно-математичного забезпечення. З розвитком сучасних технологій існують великі труднощі у виявлені цифрових закладних пристроїв, які сьогодні все більше використовують.

На Кафедрі систем інформаційного та кібернетичного захисту розроблені спеціальні лабораторні стенди цифрової обробки сигналів, за допомогою яких студенти розробляють спеціальні імітатори цифрових закладних пристроїв, з метою розробки методів їх виявлення.