Засоби захисту інформації від несанкціонованого доступу в проведенні дослідницьких робіт перед захистом дипломів магістрів

14:31, 07-05-2021

В наш час в компаніях де працює велика кількість людей і де опрацьовуються великі об’єми інформації, підходить той момент коли більш важливу інформацію потрібно розмежувати між працівниками по рівням допуску і захистити інформацію від несанкціонованого доступу - використовують засоби автентифікації користувачів.

Такими засобами є електронний ключ кристал -1, і смарт карта Cryptocard 33.

Кристал-1 засіб виконує такі функції:

• автентифікацію оператора ЕОМ при доступі до ключа;
  • генерацію особистих та відкритих ключів для алгоритму ЕЦП;
  • генерацію особистих та відкритих ключів для протоколу розподілу ключів;
  • генерацію ключів для алгоритму шифрування та генерацію випадкових послідовностей на осно-     ві апаратного генератора;
  • зберігання особистих ключів у внутрішній пам'яті та захист їх від НСД;
  • обчислення геш-функції;
  • розподіл ключових даних на основі асиметричного протоколу розподілу.

Cryptocard 337 функціональні можливості:

• Двофакторна авторизація в операційній системі Microsoft Windows;
  • Підтримка всіх стандартних політик входу в ОС по смарт-картці;
  • Використання декількох сертифікатів на одному НКІ, а також використання декількох НКІ  для одного комп'ютера;
  • Організація запитів і видача сертифікатів Центру сертифікації ключів Microsoft Windows;
  • Підтримка роботи з Active Directory;
  • Шифрування дисків за допомогою ПЗ BitLocker Drive Encryption.

Переваги

• Високий рівень захисту персональних даних, який забезпечується власною операційною     системою «УкрКОС»;
  • Підтримка національних і міжнародних криптографічних стандартів (ДСТУ-4145:2002, ГОСТ-34.311, ДСТУ ГОСТ 28147:2009, RSA);
  • Відповідність міжнародному рівню безпеки СС EAL5+ (Common Criteria Evaluation Assurance);

Дані засоби відносяться до складу систем інформаційного та кібернетичного захисту і студенти кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту в рамках захисту дипломів магістра успішно публікують свої статті, пов'язані з дослідницькою роботою в даному напрямі, в фахових виданнях з технічного захисту інформації.