Професія – технічний захист інформації Шановні випускники 2021 року!

09:50, 11-06-2021

На початку самостійного життєвого шляху перед вами стоїть надзвичайно важлива задача вибору професії, й від того, що ви оберете, залежить ваше подальше життя.

Якщо ви вже вирішили ким стати, якщо ви обрали таку прекрасну сферу діяльності, яка носить назву Кібербезпека, то вам належить осягнути багато таїнств цієї складної і захоплюючої галузі науки і техніки, нерозривно пов'язаної з комп'ютерами, новітніми інформаційними технологіями, технічними засобами перехоплення і захисту інформації.

Забезпечення захисту інформації хвилювало людство завжди, адже досить часто те, що придумують одні, намагаються використовувати інші. І першим доводиться захищати плоди власного інтелекту. Так з'явилася одна з найбільш важливих і затребуваних на сьогоднішній день професій – фахівець із захисту інформації.

Сьогодні інформацію розглядають як важливий ресурс розвитку суспільства, що відіграє провідну роль в умовах обмеження енергетичних, матеріальних, економічних та інших ресурсів. Широке застосування інформаційних технологій і інфокомунікаційних систем для передачі, приймання, обробки та зберігання інформації в різних сферах діяльності, з одного боку, сприяє підвищенню ефективності цієї діяльності, а з іншого – зумовлює виникнення загроз витоку інформації технічними каналами.

Переважна більшість сучасних технічних систем, зокрема інформаційних, змушена функціонувати в умовах різного роду конфліктних взаємодій (інформаційного протиборства), коли ведеться радіоелектронна розвідка, організовується радіопротидія, застосовується радіомаскування і захист від навмисно організованих завад та силових деструктивних впливів, спрямованих на функціональне ураження технічних засобів і персоналу.

У конфліктну взаємодію залучаються інформаційні системи всіх відомих класів: передачі й перехоплення інформації, радіокерування й руйнування інформації. Ці системи працюють у всіх освоєних на теперішній час діапазонах хвиль – від наддовгих радіохвиль і інфранизькочастотних коливань земної кори до хвиль ультрафіолетового випромінювання – і використовують всі відомі фізичні поля.

Одна з реальних і відносно нових глобальних загроз безпеки комп'ютерних систем – інформаційна зброя, проблеми розробки та використання якої вже стали високопріоритетними в провідних країнах світу.

Багато систем управління стають інформаційно-залежними. При цьому навіть незначні випадкові порушення нормального функціонування комп'ютерів можуть завдати істотної шкоди особливо вразливим системам управління і планування. Однак найбільш серйозною проблемою стають не випадкові збої комп'ютерів, а небезпека спеціального і цілеспрямованого впливу противника на інформаційні ресурси.

В зазначених умовах держава і суспільство повинні постійно піклуватися про захист національних інформаційних ресурсів та збереження конфіденційності в мережах обміну інформацією.

Саме Кафедра систем інформацйного та кібернетичного захисту готовить високкваліфікованих універсальних фахівців як захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності, так і фахівців з кібербезпеки корпоративних інформаційних систем та мереж.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.