Протидія зовнішнім вторгненям на кінцеве обладнання користувача – запорука стійкої системи захисту інформації

16:30, 03-12-2021

Однією з напрямків підготовки студентів кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту є спроможність випускниками створювати програмні продукти, які б виконували локальні функції захисту обладнання, яке здійснює передачу, прийом та обробку інформації, від несанкціонованого зняття інформації при неконтрольованому приєднанню останнього до відкритої незахищеної мережі Wi-Fi. Одним з таких програмних продуктів, який здійснює протидію зовнішнім вторгненням на кінцеве обладнання користувачів – персональні комп'ютери та Wi-Fi роутери, які самостійно підключаються до  відкритої незахищеної мережі Wi-Fi, є Suricata.

В багатьох випадках користувачі ноутбуків не приділяють великої уваги тому, що в ньому активізована функція автоматичного з'єднання до відкритих безпарольних мереж Wi-Fi. Провайдер інтернет-послуг періодично сканує кінцеві пристрої, що підключено до його мережі і вираховує завантаженість трафіку по своїм каналам зв‘язку. В таких умовах зловмисники спроможні віддалено опитувати підключені пристрої до точки Wi-Fi з метою пошуку відкритих дисків з файлами або просто побавитись і вимкнути віддалено з мережі ноутбук, при цьому за допомогою шкідливого програмного забезпечення спотворити інформацію або її викрасти.

Застосування програмного забезпечення Suricata дозволяє блокувати намагання зловмисників здійснити втручання в роботу ноутбука, та зменшити навантаження на мережеву карту за рахунок блокування віддаленого опитування портів. Крім того, програма дозволяє заблокувати дії зловмисника з віддаленого хоста за виявленою IP-адресою та заважає відвідуванню не бажаних чи підроблених WEB сторінок користувачем ноутбука в кіберпросторі.

На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту в рамках дисципліни «Методи та засоби технічного захисту інформації» студенти практично створюють програмні продукти, аналогічні програмному продукту Suricata з більш розширеними функціями та під конкретні локальні задачі.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.