IDC: у 2016 році зростатимуть тільки поставки Android-смартфонів

19:07, 10-03-2016

Зростання на ринку смартфонів помітно сповільнюється. Принаймні така ситуація спостерігається на зрілих ринках, до яких, крім Західної Європи та США, тепер відноситься і Китай. Зростання тепер виражається однорозрядного числами. Адже смартфонами вже обзавелися дуже багато, практично всі, хто хотів. А щорічно міняти телефон, будучи захопленим новими, не баченим раніше функціями, можливостями, характеристиками і модними вигинами екрану, стане далеко не кожен користувач. Адже більшості людей необхідно, щоб телефон добре справлявся з повсякденними завданнями, і не більше того.

Прогнози IDC по поставкам смартфонів в 2016 і 2020 роках і темпам їх росту / спаду, зроблені в березні 2016 року. Обсяг поставок вказано в мільйонах смартфонів, показники зростання / зниження поставок - у відсотках

В опублікованій ресурсом ZDNet замітці Леррі Дігнена (Larry Dignan) «IDC argues mature market smartphone slowdown to hit Apple, high-end Android market» розглядається як оцінка аналітиками IDC поточної ситуації на ринку смартфонів, так і деякі прогнози, що відображають ті показники, які будуть характерні для цього ринку до 2020 року.

За прогнозами IDC, в 2016 році буде поставлено ~ 1,5 мільярда смартфонів, що на 5,7% більше, ніж у 2015 році. У 2015 році (у порівнянні з 2014-м) поставки смартфонів зросли на 10,4%, а це дворозрядне число.

Слід зазначити, що, як випливає з наведеної вище таблиці від IDC, для Android прогнозується зростання 7,6%, а для iOS незначний спад (-0,1%). Слід зазначити, що, за прогнозами, в 2016 році зростатимуть поставки тільки смартфонів під управлінням ОС Android. Зрозуміло, не виключається також зростання поставок смартфонів, під керуванням однієї з котрі грають значної ролі на ринку (Others) операційних систем. Поставки розумних телефонів під управлінням інших операційних систем стануть знижуватися. У 2020 році, за тими ж прогнозами, темпи зростання Android (4,6%) і iOS (3,2%) стануть ще нижче.

Таким чином, різниця між показниками зростання / зниження поставок Android- та iOS-смартфонів не буде такою істотною, як в 2016 році. Але це, зрозуміло, лише в тому випадку, якщо прогнози підтвердяться, що відбувається далеко не завжди. У 2010 році аналітікам не вдалося передбачити домінування операційної системи Android.

Прогнозується також, що в 2020 році середня ціна розумного телефону знизиться з 295 доларів США (за станом на 2015 рік) до 237 доларів США.

На зрілих ринках (Західна Європа, США і Китай) показник зростання відбивався однорозрядним числом ще в 2015 році. Кращі показники зростання - на ринках Індії, Індонезії і Близького Сходу. IDC відзначає, що на зростаючих ринках не дуже затребувані преміальні - і, відповідно, найдорожчі - смартфони.

Це означає, що в найбільшій мірі уповільнення темпів зростання стосується продуктів Apple і преміальних Android-девайсів. Таким чином, у Apple і таких вендорів, як Samsung, для яких преміальні пристрої грають важливу роль, єдиним виходом є переконати споживачів на зрілих ринках частіше міняти телефони.

Слід зазначити, що ще за кілька років до того, як смартфони стали масовими, вже існували телефони з повноцінним браузером. А адже саме інтернет-можливості розумних телефонів є одним з їхніх основних переваг. Друга якість, яке люблять користувачі в розумних телефонах, - камера. Вважається, чтопервий камерофон з'явився в 2000 році, коли ні Android-девайси, ні iPhone на ринку ще не було подано.

Необхідно додатково підкреслити, що мова йде не про скорочення обсягів поставок смартфонів, а лише про те, що поставки цих девайсів будуть рости не настільки значно, як раніше. Принаймні саме це випливає з прогнозів IDC, а як буде в реальності - стане зрозуміло тільки після закінчення 2016 року і в 2020 році.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "126 Інформаційні системи та технології" кафедри Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.