ЗАЙВА ВАГА ВПЛИВАЄ НА ПАМ'ЯТЬ

17:15, 18-03-2016

Надлишкова вага тіла може викликати зміни в роботі головного мозку, негативно впливаючи на пам'ять. До такого висновку прийшли вчені з Кембриджського університету.

Для дослідження було відібрано 50 людей у віці від 18 до 35 років. З них 26 учасників експерименту, індекс маси тіла яких (ІМТ) був менше 25, вважалися худими, інші мали або надлишкову масу тіла (ІМТ≥25), або ожиріння (ІМТ≥30).

Для оцінки епізодичній пам'яті їм було запропоновано пройти спеціальну тест-гру, в якій протягом деякого часу досліджуваним потрібно було ховати скарби, а потім через 2 доби розповідати, що, де і коли вони сховали.

Вчені виявили, що учасники з більш високим ІМТ показали помітно гірші результати. Вік, стать та освіта на результати експерименту не вплинули, або їх вплив був незначним.

Глава дослідження Люсі Чеке (Lucy Cheke), грунтуючись на роботах своїх колег, заявила, що неправильно вважати людей з надмірною вагою більш забудькуватими в порівнянні з іншими людьми, проте якщо результати дослідження застосовні до епізодичної пам'яті, то з цього може випливати те, що повні люди можуть менш яскраво пам'ятати недавні події. Вона стверджує, що людям з високим показником ІМТ просто важче запам'ятати, коли і скільки їжі вони вжили в останній раз. Це може вплинути на те, наскільки скоро вони відчують себе голодними, наскільки ймовірно їм буде потрібно перекусити.

Іншими словами, надмірна вага призводить до складності запам'ятовування того, як давно був прийом їжі, що, в свою чергу, призводить до подальшого переїдання і збільшення маси тіла. Не виключено, що це може бути основною проблемою зниження ваги для багатьох людей, число яких, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, вже більше 1,9 мільярда.