АБІТУРІЄНТАМ: особливості спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології»

11:28, 17-05-2017

Особливістю спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології», а відповідно і кафедри є вивчення теоретичних і методологічних основ та інструментальних засобів створення і використання інформаційних технологій у різних галузях людської діяльності; принципів оптимізації та моделей, методів прийняття рішень при створенні інформаційних систем різного призначення; інтелектуальних інформаційних технологій для створення новітніх систем накопичування, переробки, збереження інформації та систем управління; сучасних технологій проектування та розробки програмного забезпечення; технологій та методів проектування інформаційних систем; апаратних засобів створення і підтримки сучасних інформаційних мереж.

Дисципліни, які викладаються кафедрою по спеціальності «Інформаційні системи та технології» орієнтовані на формування у студентів вмінь щодо вибору, проектування, розгортання, інтегрування, управління, адмініс­трування та супроводження застосування комунікаційних мереж, сервісів та інфраструктури організації; проектування системного, комунікаційного і приклад­ного програмного забезпечення, технічних засобів комуніка­ційних й інформаційних технологій, мереж та систем; реалізації програмних комплексів, впровадження Інтернет-рішень для технічних задач; розробки інформаційних комплексів і систем.

Характерною особливістю спеціальності «Інформаційні системи та технології» є вивчення технології «Інтернет речей», сутність якої полягає у взаємодії кінцевих пристроїв не тільки з користувачем але й між собою. Це єдина мережа, що об`єднує реальні та віртуальні речі, що нас оточують, адже в майбутньому «Інтернет речей» стануть активними учасниками бізнесу, інформаційних і соціальних процесів, де вони зможуть взаємодіяти і спілкуватися між собою, обмінюючись інформацією про навколишнє середовище, реагуючи і впливаючи на процеси, що відбуваються в навколишньому світі, без втручання людини.

Інтернет речей має настільки широке застосування, що розробник може вибрати мову програмування на свій смак. Низькорівневе програмування на асемблер або C / C ++ (які ми будемо вивчати) знадобиться для вбудованих систем. Мови високого рівня, такі як Node.js або Java знадобляться для пристроїв з великою кількістю ресурсів. А знання протоколів передачі даних буде мати особливе значення, тому що IoT пристрій стане марною річчю, якщо не зможе передавати дані.

Одним із прикладів такої системи є «Розумний дім», що є сукупністю елементів, які об'єднують усі електроприлади в домі єдиним розумом, що дозволить управляти ними. Разом зі зростанням Інтернету речей, зростає і потреба в програмістах.

Студенти отримають знання у сфері апаратних рішень для побудови систем ІоТ, бездротових сенсорних мереж як програмно-апаратної платформи ІоТ, принципів побудови системи «Розумний дім» та навики з практичної реалізації ІоТ, проектування системи «Розумний дім», управління проектами в сфері інформаційних технологій.

Традиційно, розробники займаються або софтом або залізом, але IoT потребують знань в обох областях. Зараз таких експертів небагато, але галузь потребує таких фахівців. І саме підготовкою таких фахівців займається кафедра «Інформаційних систем та технологій».