Важливе абітурієнтам!

11:37, 26-05-2017

Сучасний ринок праці в області інформаційних систем та технологій є дуже динамічним з точки зору того, що на даний час зростає попит не на окремих фахівців в області програмування чи експлуатації обладнання, а на фахівців широкого профілю, що поєднує ці складові.

Для цього, в рамках спеціальності в достатньому обсязі планується викладання дисциплін з програмування (програмування JAVA, об’єктно-орієнтоване програмування С#, спеціалізовані мови програмування та ін.) та циклу дисциплін, що вчать роботі з реальними пристроями та системами (Технології «інтернет речей», проектування інформаційних систем, діагностування інформаційних систем та ін.).

Також, для більш поглибленого розуміння студентами удосканаленого змісту навчання вводиться дисципліна «Вступ до спеціальності».

Вона складається з 4х основних розділів:

• Світ телекомунікацій.
  • Налаштування та експлуатація сучасних гаджетів.
  • Інформаційна безпека.
  • Способи та засоби пошуку інформації.

За випускаючою кафедрою «Інформаційні системи та технології» закріплено 4й розділ, який включає наступні теми:

• Глобальні пошукові системи та принципи пошуку інформації у найбільш потужних та відомих системах Google.
  • Електронні бази та бібліотеки за спеціальністю.

На початку занять студентам будуть наведені:

• Сутність інформаційних систем та технологій.
  • Специфіка спеціальності.
  • Унікальність спеціальності, яку вони обрали, яка передбачає разом із вивченням дисциплін за спеціальністю вивчення технології «Інтернет речей», сутність якої полягає у взаємодії кінцевих пристроїв не тільки з користувачем але й між собою. Це єдина мережа, що об`єднує реальні та віртуальні речі, що нас оточують і направлена на забезпечення комфорту людини.

Одним з прикладів такої системи є «Розумний офіс» або «Розумний дім», що є сукупністю елементів, які об'єднують усі електроприлади в домі єдиним розумом, що дозволяє нам керувати ними, як одним цілим.

Разом зі зростанням Інтернету речей, зростає і потреба в програмістах. Традиційно, розробники займаються або софтом, або залізом, але IoT-технології  потребують знань у обох областях. Зараз таких експертів небагато, але галузь потребує таких фахівців. І саме наші студенти-випускники стануть такими фахівцями!

Пріоритетність студента-випускника ДУТ над випускниками інших ВУЗів в очах роботодавців:

1. За рахунок отримання високого рівня знань завдяки удосконаленому змісту навчання, а саме:
  • збільшення обсягу дисциплін за спеціальністю з першого курсу до 50% для підготовки висококваліфікованого фахівця;
  • введенні дисципліни «Вступ до спеціальності», для розуміння студентом змісту навчання;
  • збільшенні обсягу англійської мови для вільного володіння нею, чого вимагає більшість роботодавців;
  • введення дисципліни: «Ділові комунікації» та «Групова динаміка і комунікації» для успішного уміння працювати в команді фірми;
  • введення дисципліни: «Засади відкриття власного бізнесу» для можливості відкриття власної справи.
  1. За рахунок сертифікації в процесі навчання.

Завдяки складовим навчання та на основі вимог роботодавців випускники можуть отримати професії:

• Фахівець з розробки інтелектуальних технологій.
  • Фахівець з проектування інформаційних систем.
  • Фахівець з інтеграції та підтримки інформаційних систем та технологій.
  • Фахівець по розробці мультисервісних платформ.

Основну сутність, яку повинні засвоїти студенти є те, що завдяки засвоєнню удосконаленого змісту навчання, вони отримають статус конкурентноспроможного фахівця, який буде відповідати потребам сучасного ринку праці!