Формування soft skills при вивченні дисципліни Управління ІТ-проектами

16:58, 03-06-2021

Для успіху в будь-якій професії потрібно два типи навичок: hard skills і soft skills. Під hard skills розуміються професійні навички і компетенції. Під soft skills маються на увазі універсальні навички на зразок комунікацій з людьми, емоційного інтелекту, вміння працювати в команді та ін. Згідно з дослідженням, проведеним компанією Wonderlic, 93% опитаних роботодавців відзначили, що наявність soft skills у кандидата є важливим фактором при прийнятті рішення про його працевлаштування.

Одними з ключових soft skills для IT-сфери є: тайм-менеджмент, вміння працювати в команді, навички комунікацій. Саме такі навички розвиває дисципліна Управління ІТ-проектами, що викладається на спеціальності 126 Інформаційні системи та технології.

Найбільш важливий навик для будь-якого професіонала - вміння розподіляти свій час та інші ресурси в часі для виконання поставленого завдання точно в строк. До того ж, критичним для успішної роботи є розставляння пріоритетів, точна оцінка трудомісткості робіт, вміння деталізувати і розбивати великі завдання на більш дрібні, планувати покрокові дії. Всі ці навички формуються у студентів при вивченні дисципліни Управління ІТ-проектами. Студенти освоюють передові методи календарного планування і вчаться складати структурні плани.

Уміння працювати в команді - ще один важливий soft skills зі списку успішного айтішника. В рамках дисципліни Управління ІТ-проектами студенти вивчають сучасні методології управління проектами, освоюють тонкощі командної роботи, підходи до вирішення конфліктних ситуацій і ефективні методи управління членами команди. На практичних роботах студенти працюють в групах, тим самим відточуючи принципи командної роботи.

Якщо вас зацікавив цей напрямок, запрошуємо до навчання на спеціальність 126 Інформаційні системи та технології. Детальну інформацію щодо вступу ви можете зможете отримати від завідувача кафедри Сторчак Каміли Павлівни.

(044) 249-25-42

(097) 946-08-09