Світ маркетингу очима студентів: КАР’ЄРА МАРКЕТОЛОГА

17:24, 16-11-2017

Студенти групи МРД-21 виступили перед першокурсниками-маркетологами з презентаціями про перспективи їхньої майбутньої професії.

Єрмак Юлія ознайомила першокурсників з історією виникнення маркетингу і розповіла як зазвичай будується кар’єра маркетолога.

Історія

Маркетинг з’явився як самостійний вид спеціалізації порівняно недавно. Але, як і всі молоді професії, він швидко і динамічно розвивається, тішачи маркетологів хорошими зарплатами. Спочатку маркетинг не був окремою галуззю знань і трактувався як реклама, заснована на потребах покупців, а не прості слогани. Але з часом він стрімко розвивався, і в 1902 році, спочатку в університетах США, почали читати лекції про маркетинг. У 1926 році в тих же штатах з’явилася перша асоціація маркетингу. Пізніше аналогічні об’єднання стали поширюватися на Європу і інші частини світу. У СРСР перші маркетингові палати побачили світ у 1970 році. Так і почалася наша історія маркетингу.

Маркетолог – це фахівець, який займається аналітикою споживчого ринку та проектує стратегію просування товарів серед покупців. Він розглядає всі види конкурентної продукції, виділяючи найпопулярніші марки. Вивчає їх рекламні проекти і думка споживачів. Потім у завдання маркетолога входить аналітична робота, він підсумовує отриману інформацію і розкладає її на складові грамотного піару. Виходячи з отриманих даних, маркетолог продумує ходи просування продукції компанії, на яку він працює.

Виходячи з такого широкого спектру обов’язків, маркетологів розділили на два типи:

• Маркетологи-аналітики. До їхніх обов’язків входить рутинна робота зі збору інформації та проведення її аналізу. Саме аналітики займаються вивченням усіх стратегій конкурентів і динаміки продажів їхньої продукції після початку активної реклами. Потім вони узагальнюють дані і надають висновки креативникам.
  • Маркетологи-креативщики. Отримавши аналітичні дані, вони створюють концепцію, за допомогою якої і будуть просувати свій товар на споживчому ринку. Це не просто план однієї реклами, це стратегія ребрендингу, популяризації тощо. Маркетолог створює нове ім’я та нові принципи для просувної марки. Але важливо чітко розуміти різницю між менеджером з реклами та маркетологом. Останній пропонує повний список рекомендацій. На їх підставі менеджер і створює рекламний продукт.

Як зазвичай будується кар’єра

Найнижча ланка в ланцюзі маркетологів – це асистент маркетолога або стажист. На цю посаду зазвичай приймають випускників вузів без досвіду роботи. Ви займаєтеся виконанням дрібних доручень і всієї рутинної роботи. Таким чином, відбувається практичне навчання.

Наступною сходинкою є посаду маркетолога або спеціаліста. Ваша зарплата зростає, і ви отримуєте свого асистента. На даному етапі ви повинні максимально проявляти себе творчо, постійно генеруючи ідеї. Таким чином, ви створюєте фундамент для подальшого підйому по кар’єрних сходах.

Начальник відділу маркетингу – це перша висока стадія розвитку кар’єри маркетолога. Ви керуєте штатом фахівців і здійснюєте контроль їх роботи, роблячи зауваження і коригуючи при необхідності.

Начальник відділу маркетингу – не межа. Багато компаній відбирають фінансових директорів і менеджерів вищої ланки саме з маркетологів. Адже управлінець високого рівня повинен володіти аналітичним складом розуму і комунікабельністю.

Якщо ви прагнете до кар’єрного росту, то вам точно слід вибрати професію маркетолога.