Навчання в ДУТ – впевнений крок до успішного працевлаштування маркетологів

10:12, 09-02-2019

У ХХІ ст. попит маркетологів на ринку праці досить підвищився. Маркетолог став життєво необхідним для кожної компанії, адже робота маркетолога потрібна для досягнення ефективності діяльності будь-якої організації. Велику частку замовлень кадровим агентствам складають саме позиції із сфери маркетингу. Однак, без певного досвіду роботи або спеціальної освіти ним стати неможливо.

На формування практичних навичок майбутньої діяльності, надання сучасної теоретичної підготовки спрямована підготовка студентів у Державному університеті телекомунікацій.

Застосування надбаних знані та вмінь у майбутній професії залежать від того, в якій галузі та якій компанії працюють маркетологи. До типового функціоналу можна віднести:

• Збір та аналіз даних про смакові переваги покупців. Даний процес проводиться за допомогою аналізу продажів з торгових точок або ж шляхом маркетингових досліджень.
  • Збір інформації про продажі, на основі яких аналізується попит.
  • Проведення маркетингових досліджень. Для цього наймають інтерв’юерів, які прямо спілкуються із споживачами.
  • Моніторинг галузі, в якій знаходиться просувний товар. Це аналіз переваг і недоліків конкурентних марок.
  • Просування продукції. Розробка концепції та рекомендацій, які теоретично зможуть допомогти у підвищенні продажів.
  • Внесення даних в програму, яка проведе ретельний аналіз і піднесе результат у вигляді зручного графіка.
  • Складання звітів та презентація рекомендацій по просуванню начальству.

Ці знання та навички студенти-маркетологи отримують при вивченні дисциплін: Маркетинг, Сучасні види маркетингу, Маркетингова політика, Поведінка споживачів, Практикум рекламних презентацій, Маркетингові дослідження та бізнес-аналітика, Міжнародний маркетинг, Конкурентоспроможність підприємства, Стратегічний маркетинг, Логістика, Маркетинговий менеджмент.

При всій різноманітності спеціалізації в маркетингу, безумовно, необхідні навики роботи з великими об’ємами абстрактною, знаковою (діаграми, таблиці, графіки), текстовою інформацією, її пошуку і аналізу. Дуже важливі уважність, системність і масштабність мислення, вміння користуватись інтернетом. Ці навички дає вивчення дисциплін: Електронний бізнес, Інтернет-маркетинг, CRM системи в маркетингу,  Маркетингові комунікації,  Маркетинговий супровід проектів телекомунікаційних підприємств, Маркетинг інновацій в галузі телекомунікацій.

Серед загальних компетенцій, які затребувані роботодавцями, можна виділити такі:

• Спостережливість;
  • Комунікативні здібності;
  • Образно-логічна пам’ять;
  • Емоційно-вольова стійкість;
  • Лідерські якості;
  • Відповідальність;
  • Здатність аналізувати і прогнозувати;
  • Вміння відстоювати свою точку зору;
  • Навики публічних презентацій і виступів.

Ці знання та навички студенти-маркетологи отримують при вивченні дисциплін: Групова динаміка та комунікації, Маркетингові комунікації, Практикум рекламних презентацій, Маркетингові дослідження та бізнес-аналітика, Маркетинговий менеджмент тощо.

Таким чином, наші студенти-маркетологи вже під час навчання можуть бути впевнені, що їх навчають так і тому, що є затребуваним сучасною практикою маркетингової діяльності.