Принципи самоорганізації для самих непосидючих: поради під час карантину

12:06, 15-04-2020

Коронавірус сильно змінив наші плани, та це не привід сумувати та впадати в депресію, а можливість мобілізуватися та ще більше часу приділити навчанню. Насамперед, це час, щоб закрити всі дедлайни по домашніх завданнях, курсових роботах, дипломах, тощо. Ну і, нарешті, у нас з вами з'явилася можливість побути наодинці з собою і зайнятися саморозвитком. Обставини, звичайно, не найприємніші, але в іншій ситуації ніхто б і не подумав провести такий глобальний соціальний експеримент. Тільки вдумайтеся - ви нарешті зможете зайнятися тим, що відкладали багато тижнів, а можливо навіть і років: прочитати книгу, пройти онлайн-курс, зайнятися вивченням англійської або будь-якої іншої іноземної мови.

Головне - ефективно розподілити час, скласти план, не піддаватися паніці і мити руки. Ось кілька занять, які допоможуть вам тримати свій розум і тіло в тонусі під час карантину:

Онлайн - курси

Згадайте, як часто ви відмовляли собі в задоволенні записатися на ті чи інші курси, тому що не було часу займатися. Адже потрібно на навчання сходити, з друзями зустрітися, новий фільм подивитися і так до нескінченності. Всі ці плани важливі, але в період карантину втілити їх досить складно. Користуйтеся можливістю онлайн-освіти, щоб поглибити свої навички в уже існуючій професії або вивчити нову.

У цьому вам можуть допомогти

Спорт

Фізичні навантаження дуже важливі в період карантину. Рух = життя. Якщо ви не звикли до щоденних тренувань, намагайтеся влаштовувати собі короткі розминки на 5-10 хвилин. Навіть їх буде достатньо для того, щоб тримати себе в такій-сякій формі. Якщо десяти хвилин в день для вас недостатньо, займайтеся по відео з YouTube. Зараз дуже багато каналів з йоги та спорту, в тому числі англійською, водночас і мову потренуєте.

Книжки

Коли ми постійно в навчанні, не завжди вдається знайти час на читання. У карантині цього часу багато! Беріть з полиці книгу, яку хотіли прочитати вже давно, але руки не доходили.

Серіали

Завжди краще дивитися мовою оригіналу. Тільки якщо це не якась там юридична драма зі складною термінологією, може бути складність в розумінні.

Онлайн спілкування

Конференції в Skype, групові дзвінки в Viber - так багато можливостей, щоб залишатися на зв'язку. Людина - істота соціальна і повністю відмовлятися від спілкування з людьми не варто, інакше є шанс зійти з розуму. Завдяки сучасним технологіям, ви можете бути на одній хвилі зі своїми близькими. Переписка в чатах не може повністю замінити живі емоції і діалоги, тому радимо періодично телефонувати своїм друзями і близькими.

Прибирання

Організація простору навколо нас впливає на організацію думок в голові і на можливість концентрації. Карантин - ідеальний час для генерального прибирання. Ще прибирання можна розтягнути, кожен день виконуючи якусь маленьку дію, наприклад, витирати пил або розбирати речі на полках. Так і день зможете зайняти і в квартирі буде чистіше.

Це тільки мала частина того, чим можна зайняти себе під час карантину. Дайте волю фантазії!