Удосконалення матеріально-технічного забезпечення кафедри ІКБ та поліпшення практичної підготовки студентів

14:31, 19-12-2018

З метою поліпшення змісту навчання та проведення практичних занять з дисципліни «Інфраструктура відкритих ключів» яка викладається на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки, а також з метою удосконалення методичного забезпечення для відпрацювання практичних навичок застосування центру сертифікації ключів (ЦСК), як основи для побудови інфраструктури відкритих ключів (Public Key Infrastructure – PKI), впровадження електронного документообігу на підприємстві та побудови віртуальних конфіденційних мереж (VPN), в лабораторії 421 розгорнуто макет навчального ЦСК на базі програмно-технічного комплексу ЦСК «CryptoKDC», та систему засобів захисту IP-трафіку «CryptoIP» від партнерів нашої кафедри, української компанії «АВТОР».

На сьогоднішній день, ТОВ «АВТОР» є одним з провідних розробників продуктів і рішень в галузі криптографічного захисту інформації (КЗІ), в тому числі і з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Всі продукти компанії мають позитивні експертні висновки Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України й застосовується в корпоративних інформаційних системах.

ПТК ЦСК «CryptoKD» надає повний комплекс послуг для створення систем правового захищеного електронного документообігу з використанням ЕЦП; інфраструктури відкритих ключів; систем двухфакторної авторизації користувачів; забезпечення захисту мовних каналів зв’язку і каналів передачі даних та ін. При цьому, ПТК забезпечує функціонування єдиної системи специфікацій на засоби КЗІ та ЕЦП і надає організаційно-технічні засоби застосування сертифікатів відкритих ключів для вирішення наступних завдань інформаційної безпеки:

• створення системи управління ключами ЕЦП в системах автоматизації діяльності;
  • побудови системи юридично значущого ЕЦП в системах електронного документообігу;
  • забезпечення розподілу повноважень і надання доступу користувачам до інформаційних ресурсів автоматизованих інформаційних систем;
  • контролю цілісності публічних інформаційних ресурсів;
  • контролю цілісності електронних документів, які передаються в автоматизованих системах замовника;
  • забезпечення конфіденційності даних, які передаються в процесі інформаційного обміну.

Система засобів «CryptoIP» являє собою необхідний і достатній набір засобів, для побудови віртуальних конфіденційних мереж (VPN) поверх будь-яких IPv4-мереж. Інформація в рамках VPN передається в тунельному режимі, коли оригінальні IP-пакети шифруються цілком та інкапсулюються в нові пакети, які і передаються між вузлами (IP-шифраторами) захищеної мережі.

Передача інформації в VPN, утворених засобами системи «CryptoIP» забезпечує:

• конфіденційність і цілісність даних;
  • авторизацію джерела даних;
  • захист від аналізу трафіку;
  • приховування топології мережі, яку необхідно захистити.

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.