Успіхи cтудентів кафедри ІКБ під час вивчення дисципліни «Безпека Web-ресурсів» та реалізація себе у професійному співтоваристві при проведенні Owasp Kyiv Spring 2020

13:33, 27-04-2020

Сьогодні, коли через пандемію COVID-19 заходи карантину запроваджені в багатьох державах, викладачі як і в більшості ВНЗ працюють за допомогою дистанційних технологій навчання. Відповідно до інноваційних змін у навчальному процесі підготовки фахівців, що впроваджуються в Університеті, на кафедрі ІКБ ННІЗІ викладачі організовують навчальний процес в електронному інформаційно-освітньому середовищі.

На основі різних способів доставки електронного контенту і доступних інструментів комунікації студенти навчаються та знайомляться з передовими здобутками по спеціальності у тому числі і за дисципліною для 3 курсу «Безпека Web-ресурсів». Успіх дистанційної роботи навчального процесу залежить від багатьох причин. І зараз важливе місце в таких умовах посідає придбання студентами кваліфікованих знань за фахом з усього об’єму інформації, особиста зацікавленість в набутті знань, розширенні горизонтів знань за предметом та реалізація себе як майбутнього фахівця у професійному співтоваристві щодо безпеки Web-ресурсів. Отже, професійна спрямованість тут може виступати як система емоційно ціннісних відносин, які задають відповідно їх змісту структуру домінуючих мотивів молодої особистості і спонукають особистість до реалізації їх у майбутній професійній діяльності.

Наприкінці лютого 2020 року, київське відділення OWASP Kyiv за допомогою кафедри ІКБ на базі Державного університету телекомунікацій провело KYIV MEETUP WINTER 2020. Як звісно, OWASP організував серію конференцій з AppSec для побудови спільноти, присвяченої безпеці Web-додатків. Найпоширенішими інструментами OWASP є тренувальне середовище, Proxy-аналізатор WebScarab та NET інструменти.

Ведучий фахівець OWASP Kyiv Volodymyr Styran.

З одним із ведучих представником київського відділення OWASP KYIV, Короленко С. і ст. викладачем кафедри ІКБ Хмелевським Р.М. продовжується взаємодія щодо популяризації безпеки Web-додатків серед студентів, залучення їх до лав фахівців і збереження кращих традицій ННІЗІ. За що Короленко Сергію щира подяка.

Старший викладач кафедри ІКБ Хмелевський Р.М. та ведучий представник київського відділення OWASP KYIV Короленко С. (наш випускник 2014 року).

В березні 2020 р. на KYIV MEETUP WINTER 2020 під час проведення розіграшу з вікторини студент БСД-34 Кисельов О. взяв перше місце. А інші студенти нашого ННІЗІ взяли призові місця. https://dut.edu.ua/ua/news-1-574-8046-kyiv-meetup-winter-2020

Наступним кроком OWASP Kyiv та Berezha Security у форматі webinar Zoom було проведення online-meetup OWASP KYIV SPRING 2020 (QUARANTINE EDITION). На який були запрошені студенти групи БСД-34 Кисельов О. та Бурлін М. але вже спікерами.

Спікери OWASP KYIV SPRING 2020.

Зустріч пройшла в доброзичливій атмосфері. Були представники з різних регіонів України. Розглядалися практичні дії та рекомендації. Немало було запитань і кваліфікованих відповідей.

Oleksii Kyseliov: «Web-security technologies (SOP, CORS, CSP)».

Web-security technologies: same origin policy, cross-origin resource sharing, content-security policy.

Michael Burlin: «Android application dynamic analysis».

We gonna talk about dynamic analysis, using mobSF with GenyMotion, advantages and disadvantages of this technology.

Але ми все ж «боліли» за наших вихованців. Олексій та Михайло показали себе з найкращої сторони. Спокійно, виважено вели доповідь та впевнено відповідали на поставлені питання. За що і отримали подяку від ведучих.

Для наших студентів, які вивчають курси на кафедрі ІКБ «Безпека Web-ресурсів», «Технології виявлення уразливостей та забезпечення безпеки Web-ресурсів» були б цікавими доповіді за фахом: «AppSec vs Pentest vs Audit vs Assessment: В чому різниця і чому це важливо?», «Web-security technologies (SOP, CORS, CSP)», «Ansible 101: For fun and profit» та інші виступи.

По завершенні зустрічі традиційно була проведена вікторина. 40 тестів учасники пройшли швидко та з цікавістю.

Учасниками були виражені побажання на подальше продовження зустрічей у форматі Webinar.

БАЖАЄМО ВСІМ НАШИМ ВИХОВАНЦЯМ ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ І ЗВЕРШЕНЬ НА ШЛЯХУ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ЇХ У МАЙБУТНІЙ ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ!

Кафедра ІКБ, ННІЗІ