XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Методичний семінар кафедри ІКТ

08:43, 27-04-2017

26 квітня  2017 року відбулося засідання методичного семінару кафедри Інформаційно-комунікаційних технологій на тему: «Використання ядра інформації при вивченні інженерної та комп’ютерної графіки» (доповідав професор кафедри Твердохліб М. Г.).

Місце проведення: приміщення кафедри ІКТ Державного університету телекомунікацій. Час проведення: 14:00.

Засідання проводив доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри Інформаційно-комунікаційних технологій Жураковський Богдан Юрійович.

В доповіді було зазначено наступне.

З метою підвищення інформативності навчального матеріалу з інженерної графіки та якості його засвоєння студентами проводилась робота, направлена на систематизацію основних понять і виділенню ядра інформації в її першій частині – нарисній геометрії по матеріалу на побудову лінії перетину геометричних образів. Цей матеріал  займає центральне місце в нарисній геометрії.

Від ефективності його подання залежить якість засвоєння студентами тем, пов’язаних з проекційним та технічним кресленням, виробничими кресленнями і, відповідно, з  майбутньою інженерною діяльністю. В той же час, в підручниках розділ побудови лінії перетину представлений у вигляді розрізнених груп задач, для кожної з яких використовуються свої прийоми та способи розв’язку, зорієнтуватись у яких студентам досить непросто.

На основі порівняльного аналізу різних способів розв’язку позиційних задач на побудову лінії перетину було сформоване основне тематичне ядро розділу, що дозволило звести всю різноманітність задач у дві групи.

До першої групи віднесені задачі, в яких хоча б одна із геометричних фігур, що перетинаються, займає проекціювальне положення. До цієї ж групи віднесені задачі, в яких обидві фігури, що перетинаються, не є проекціювальними, але з використанням методів перетворення креслень одну з них можна і доцільно перевести в проекціювальне положення.

До другої групи віднесені всі інші задачі. Вся тема представлена у вигляді алгоритмів, що дозволяють студентам легко визначити групу, до якої відноситься конкретна позиційна задача, і розв’язати її згідно з відповідним алгоритмом.

Переглядів: 2 442