Штучний інтелект перетворив шипи коронавірусу в музику (аудіо)

10:53, 12-04-2020

Експерти пояснюють, що це може допомогти краще зрозуміти структуру небезпечного вірусу для пошуків ліків проти нього.

Про це пише ABC News, додаючи, що одна з особливостей SARS-CoV-2 - це його так звана "корона" або шипи на поверхні. Якщо розглянути їх максимально поблизу, стане зрозуміло, що вони складаються з ланцюгів білка, які переплітаються між собою.

Щоб озвучити коронавірус, вчені перетворили структури шиповидного білка у звуки. Ця техніка називається соніфікацією - до кожної амінокислоти білка прив'язується своя нота з музичної гами і довжина її відтворення.

Інструменти обирали самі вчені - в результаті в композиції використовуються кото (японський щипковий інструмент), дзвіночки і флейта.

В результаті штучний інтелект зміг згенерувати на подив плавну мелодію. На думку професора Бахлер, мелодія може виявити деталі, які не вдалося помітити мікроскопам. "Наш мозок дуже добре обробляє звуки. В одну мить наші вуха розрізняють всі ієрархічні риси: висоту, тембр, гучність, мелодію, ритм і акорди", - пояснив він.

"Коливання можуть змінюватися зі збільшенням температури, наприклад. А це може сказати нам, чому шипи SARS-CoV-2 чіпляються до людських клітин краще, ніж інші віруси", - поясни Бахлер.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Штучного інтелекту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.