Прийняття Кабінетом міністрів проекту розпорядження "Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні" до 2030 року

17:20, 03-12-2020

2 грудня 2020 року Кабмін прийняв проект розпорядження "Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні", яким передбачено схвалення відповідної Концепції на період до 2030 року, визначено пріоритетні сфери та основні завдання розвитку технологій штучного інтелекту в Україні.

Реалізація проекту розпорядження дасть змогу забезпечити координацію діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади щодо удосконалення нормативно-правового регулювання питань, визначених у Концепції розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, що зачіпають різні інтереси, вимагають солідарної участі всіх суб'єктів публічного управління у сфері штучного інтелекту — органів влади, громадян і бізнесу.

З метою оцінки ефективності результатів реалізації рішень за пріоритетними напрямами, передбаченими у Концепції розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, використовуються такі статистичні критерії результативності:

• використання технологій штучного інтелекту на підприємствах, у роботі державних органів, %;
  • актуальність існуючих навчальних програм з технологій зі штучним інтелектом у закладах вищої освіти, %;
  • створення нових навчальних курсів та освітніх програм про технології зі Штучним інтелектом, так/ні;
  • створення нових робочих місць, %;
  • кількість публікацій у виданнях провідних галузевих конференцій (CVPR\ICCV\ECCV - для комп'ютерного зору, NeurIPS, ICML, ICLR - для машинного навчання тощо) та провідних рецензованих виданнях, індекси цитування;
  • міжнародні рейтинги (AI Readiness Index by Oxford Insights, AI Index by Stanford University тощо), індекси цитування.

Крім того, йдеться також про проведення моніторингу процесу реалізації рішень за пріоритетними напрямами, передбаченими у Концепції розвитку сфери штучного інтелекту України.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Штучного інтелекту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.