XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

5 технологій штучного інтелекту, які змінять бізнес в найближчому майбутньому

15:25, 20-12-2020

Штучний інтелект йде в маси

Останнє дослідження Gartner про розвиток штучного інтелекту свідчить про велику різноманітність застосувань ШІ на підприємствах. І це логічно, враховуючи, що за даними опитувань, проведених цією компанією, в 2019 році частка організацій, що впровадили ШІ , зросла в порівнянні з минулим роком з 4% до 14%. І, незважаючи на відносну молодість ринку ШІ в цілому, аналітики Gartner помістили відразу дві технології в секцію «плато продуктивності» - «розпізнавання мови» і «прискорювачі ШІ на основі графічних процесорів» (останні підходять для створення систем штучного інтелекту набагато краще, ніж процесори "загального призначення ").

Серед інших застосувань ШІ, яким пророкують швидкий успіх, - засоби діалогового ШІ, чому сприяє успіх віртуальних асистентів на зразок Amazon Alexa, Google Assistant і т.д. З'являється інтерес до нових технологій, таким як доповнений інтелект (augmented intelligence), «периферійний» ШІ (edge ​​AI), популярність якого зростає разом з популярністю самих периферійних обчислень, автоматизована розмітка даних і «зрозумілий» ШІ  (система штучного інтелекту, рішення якої люди можуть пояснити). А ось автономні транспортні засоби, які, як вважаю багато, ось-ось з'являться на дорогах, на думку Gartner, «виїдуть» на плато продуктивності більше, ніж через 10 років.

«Блакитні фішки» ШІ

В цілому на «кривий хайпа» штучного інтелекту з'явилося чимало нових технологій, і суттєва частка з них відзначена блакитними кружками, що свідчать про те, що в Gartner сподіваються на їх швидкий вихід на плато продуктивності. Причому багато хто з них отримали прогноз «від двох до п'яти років до впровадження», ще тільки піднімаючись на пік надій. Однак, як одночасно відзначають аналітики, далеко не всі з нових технологій мають зрозуміле застосування і здатні принести користь бізнесу. І треба намагатися реалістично підходити до прогнозів і аналізу перспектив впровадження.

Так чи інакше, компаніям, які прагнуть йти в ногу з часом, аналітики радять як мінімум готувати фінансово-економічне обґрунтування для впровадження ШІ. А тим, хто вже провів первинні впровадження, варто замислюватися про масштабування проектів. 

Крива Gartner для штучного інтелекту

Читайте також

Про кафедру

Кафедра Штучного інтелекту

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 217
тел.  (044) 249-25-24

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Штучний інтелект
Спеціалізація: Штучний інтелект
Переглядів: 2 033