Штучний інтелект та відеоаналітика

15:36, 16-09-2021

Світовий ринок відеоаналітики показує швидке зростання завдяки цінам, що постійно знижуються на відеокамери з високою роздільною здатністю. Навіть малий та середній бізнес зараз цілком здатний придбати автономну систему відеоспостереження з хоч би елементарними функціями відеоаналітики. IP-камери мають високу роздільну здатність і можливості віддаленого доступу, як через Інтернет, так і через розподілену корпоративну мережу, що є необхідною умовою роботи систем відеоаналітики.

Інтелектуальні системи відеоспостереження, зокрема, з використанням штучного інтелекту, є дуже важливими для організацій, що експлуатують системи критичної інфраструктури: генерації та розподілу електроенергії, водопостачання, газопостачання.

Найбільше зростання ринку систем відеоаналітики спостерігаються у роздрібній торгівлі (retail), на транспорті, на виробництві і в охороні здоров'я.

Інтелектуальні системи відеоспостереження дають різні переваги для пасажирів, перевізників та транспортних агентств, включаючи:

• забезпечення суспільної відповідальності, в т.ч., підтвердження та докази індивідуальних скарг та вимог з тим, щоб посилити роботу над дійсними скаргами та відхиляти помилкові скарги;
  • припинення небажаної, антисоціальної та кримінальної поведінки окремих індивідуумів, підвищення суспільного престижу громадського транспорту та покращення захищеності користувачів;
  • забезпечення безпеки водіїв та пасажирів;
  • захист власності та зниження втрат від вандалізму, графіті та псування власності транспортної інфраструктури та пасажирів;
  • зниження часу та підвищення ефективності реагування на інциденти;
  • підвищення якості обслуговування пасажирів на транспорті, що сприяє підвищенню прибутковості транспортної інфраструктури.

Основні вендори ринку систем відеоаналітики, на думку Inkwood Research: Cisco, Honeywell, IBM та Axis.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Штучного інтелекту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.