Участь викладачів та студентів в XXI Міжнародній науково-технічній конференції “ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ СИСТЕМИ” AIIS’2021

18:19, 08-12-2021

XXI Міжнародна науково-технічна конференція «Штучний інтелект та інтелектуальні системи» AIIS’2021 здійснювала роботу 26-27 листопада 2021 р., в м. Київ, Україна. Конференція організована за ініціативи Інституту проблем штучного інтелекту, Факультету комп’ютерних наук  і кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Білоруського державного університету, НДІ прикладних проблем математики та інформатики БДУ, Брестського державного технічного університету, «Люблінської політехніки», Люблін, Польща, Firma “soft Xpansion GmbH & Co. KG.

З метою запобігання поширення COVID-19 на території України, усім учасникам було запропоновано прийняти участь у конференції в онлайн форматі. Відкрив конференцію та виступив з вітальним словом голова програмного комітету чл.-кор. НАН України, директор Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України, А.І. Шевченко

Відповідно до програми конференції, були заслухані онлайн-доповіді із презентаціями викладачів та студентів кафедри “Штучного інтелекту” у формі пленарних та секційних дискусій Міжнародної наукової молодіжної школи «Системи та засоби штучного інтелекту», а саме:

1. “Fuzzy logic in the airborne control system of mainline UAV”, асистента кафедри Є.Д. Лукацького в секції  “Інтелектуальні робототехнічні  та транспортні системи”

1. “Развитие технологий искусственного интеллекта и их влияние на человечество” студентів 1 курсу групи ШІД-13 В.І. Клочко та А.І. Белявцев (науковий керівник ст. викладач Т.М. Кисіль) в секції “Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні. Штучна особистість зі штучним інтелектом”.

1. Штучні інтелектуальні платформи: віртуальні асистенти в допомогу програмістам” студента 1 курсу групи ШІД-12 О.О. Забродського (науковий керівник ст. викладач Т.М. Кисіль) в секції “Людино-машинні інтерфейси”.

Проблематика доповідей учасників конференції охоплювала найважливіші інноваційні напрями розвитку досліджень і розробок у галузі штучного інтелекту, пріоритетних напрямів розвитку інтелектуальних інформаційних систем, інформаційно-комунікаційних технологій та їх практичної реалізації в різних сферах діяльності.

Конференція пройшла при високій активності та зацікавленості учасників. Цікаві доповіді учасників заходу нікого не залишили байдужими і спонукали до жвавого діалогу, надаючи, тим самим, молодим вченим можливість апробації науково-дослідних результатів.

Матеріали XXI Міжнародної науково-технічної конференції «Штучний інтелект та інтелектуальні системи», AIIS’2021 опубліковані у електронному збірнику.