Дорожня карта СЕПТ для 5G

12:23, 10-02-2017

Днями у м. Люксембург (Велике Герцогство Люксембург) завершилося засідання Робочої групи з питань управління спектром (WGFM) Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ).

У заході брали участь представники 31 адміністрації країн-членів СЕПТ, а також близько 20 технічних експертів з Європейської комісії, Європейського офісу комунікацій (ЕСО), Міжнародного союзу електрозв’язку, ETSI, НАТО, Європейського радіомовного союзу (EBU), Міжнародного союзу радіоаматорів (IARU) та інших установ і відомств.

Делегацію від України представляв начальник відділу розвитку та наукового забезпечення Українського державного центру радіочастот Ігор Гепко.

Протягом трьох днів на міжнародному заході розглядалися питання щодо діяльності СЕПТ з перегляду Рекомендацій і Рішень ЕСС, зокрема, щодо Рекомендацій ECC(11)04 і ECC(11)05 з прикордонної координації мереж мобільного/фіксованого зв’язку у смугах частот 790-862 МГц та 2500-2690 МГц.

Також значну увагу було приділено дослідженню регуляторних умов застосування радіозасобів PMSE (категорія радіообладнання, що використовується при створенні телевізійних програм) у смугах частот, визначених Рекомендацією ERC 25-10, що є актуальним для визначення умов використання відповідної нової радіотехнології напередодні проведення Євробачення в Україні.

Закцентовано увагу також і на вивченні питань та заходів щодо радіочастотного забезпечення майбутнього розгортання систем зв’язку 5-го покоління у країнах CEПT відповідно до плану дій, визначеному у «Дорожній карті СЕПТ для 5G». Зокрема, щодо визначення функціональних вимог до обладнання 5G та їх стандартизації за галузями застосування, гармонізації спектру, розробки та перегляду регуляторних вимог до використання 5G спектру тощо

Джерело: http://www.ucrf.gov.ua