Компанія APPLE отримала лінцензію на тестування технології 5G

11:21, 10-12-2017

Apple стала ще однією з багатьох компаній, які проводять випробування мереж на міліметрових хвилях в рамках підготовки до запуску 5G. На початок вересня 2017 року GSA зафіксовано 81 оператор в 42 країнах, які демонстрували або тестували, або отримували ліцензії на проведення польових випробувань систем 5G і pre5G. Нагадаємо що в Україні єдиний поки оператор з подібною ліцензією і це Lifecell.

Федеральна комісія із зв'язку США (FCC) затвердила заявку Купертинського гіганта на експериментальне тестування технології в двох місцях неподалік від офісів в Мілпітас, штат Каліфорнія. У заявці згадуються частоти 28 і 39 ГГц, які FCC затвердила для комерційного використання в зв'язці з 5G-сервісами в минулому році.

Навіщо взагалі таке тестувати, якщо можна в майбутньому просто укомплектувати нові iOS-пристрої модемами з підтримкою 5G? Можливо, завдяки збільшеними швидкостями можна буде розширити функціональність сервісів. Наприклад, збільшити максимальний «вага» додатка, яке можна завантажити через мобільний зв'язок. Або в Apple взагалі вирішили нарешті розробляти власні модеми, щоб більше не залежати від таких постачальників, як Qualcomm. Останній, до слова, частенько скаржиться на Apple.

«Apple Inc. хоче оцінити продуктивність стільникового зв'язку в мережах прямого і багатопроменевого поширення між передавачами базової станції і приймачами з використанням цього спектру », - йдеться у запиті.

«Ці оцінки нададуть інженерні дані, що відносяться до роботи пристроїв в майбутніх 5G-мережах операторів бездротового зв'язку», - додала компанія. Apple приєдналася до зростаючого списку компаній, які тестують міліметрові хвилі.

Серед них - Starry, Google, Facebook і більшість найбільших операторів стільникового зв'язку.

Telia в партнерстві з Ericsson і Intel протестувала першу в Європі публічну мережу 5G.

Міліметрові хвилі передаються на більш високих частотах - від 30 до 300 ГГц. Тому вони дозволяють зменшити затримку і збільшити пропускну здатність передачі даних. Але у технології поки є кілька серйозних проблем, які постачальники апаратного забезпечення намагаються вирішити. Варто враховувати, що сам по собі стандарт 5G поки не готовий. Не варто чекати його повноцінного запуску раніше 2020 року.

Нас чекає цікава можливість і робота. Всім успішних результатів.