Напрямок «Фотоніка» на кафедрі телекомунікаційних технологій

14:34, 17-12-2017

Подальшим розвитком оптичних технологій в телекомунікаціях є фотонні системи передачі.

Фотоніка по суті є аналогом електроніки, що використовують замість електронів кванти електромагнітного поля - фотони. Тобто, вона займається фотонними технологіями обробки сигналів, що пов'язано з істотно меншими енерговтратами, а значить має велику можливість мініатюризації.

У порівнянні з традиційними струмопровідниками оптоволоконні канали пропонують більш високу пропускну здатність, дозволяючи передавати більше даних на більш високих швидкостях, на великі дистанції і з меншими втратами. Однак незважаючи на те, що фотоніка пропонує очевидні переваги обчислювальних систем, практичні впровадження її принципів - захід досить складне, але дуже перспективний.

Сьогодні фотоніка це не тільки новітня наука і технологія, а й успішний бізнес. Ринок фотоніки починає конкурувати з традиційним оптичним ринком і за прогнозами повинен через 10-15 років наздогнати ринок електроніки.

На кафедрі телекомунікаційних технологій науковий напрям фотоніки розвивається вже не перший рік. Було виконано декілька науково-дослідних робіт з цієї тематики. З недавніх пір, результатом цього розвитку стало запровадження в навчальний процес таких дисциплін як «Основи Функціонування квантових систем зв'язку», «Гібридні волоконно-Ефірні системи зв'язку», «Елементи та пристрої фотонів систем зв'язку».

Напрямок фотоніки розвивається в усьому світі дуже швидкими темпами, а будь-який швидко розвивається напрямок вимагає відповідно і підготовлених фахівців за цим профілем.

Все нове - важке, але цікаве. Всіх, хто зацікавиться новим і перспективним напрямком «Фотоніка», хто хоче бути в передових рядах творців квантових комп'ютерів і повністю оптичних систем зв'язку майбутнього - запрошуємо вчиться на кафедрі телекомунікаційних технологій за напрямом «Оптичні системи та мережі зв'язку».