Анотація Освітньо-професійної програми «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси» другого (магістерського) рівня вищої освіти галузь знань 17 «Електроніка та телекомунікації» спеціальність 172 «Телекомунікації та радіотехніка» освітня кваліфікація

14:29, 29-01-2018

Освітньо-професійна програма «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси» підготовки магістрів зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» в Навчально-науковому  інституті телекомунікацій та  інформатизації Державного університету телекомунікацій передбачає навчання тривалістю 1 (один) рік 6 (шість) місяців:

• за денною і заочною формою;
  • на контрактній основі;
  • на базі ступеня бакалавра.

Метою магістерської програми є  формування та розвиток загальних і професійних компетентностей за освітнім ступенем «магістр», спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка», що направлені на здобуття студентом властивостей і якостей випускників вищого навчального закладу як соціальних особистостей, здатних вирішувати певні проблеми і задачі діяльності, за умови оволодіння компетенціями щодо вирішення певних проблем і задач соціальної діяльності, інструментальних, загально-наукових і професійних компетенцій та системи умінь, що забезпечують наявність цих компетенцій, розв’язання комплексних проблем у галузі професійної та дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.

Форма атестації – усні та письмові екзамени, заліки, захист звіту з практики, захист курсових робіт (проектів), комплексний іспит, захист магістерської роботи тощо.

Вимоги щодо отримання кваліфікації: документ про вищу освіту видається особі, яка успішно засвоїла освітню програму та пройшла атестацію. Випускна атестація магістрів здійснюється у формі складання комплексного іспиту та захисту магістерської роботи. Атестація здійснюється відкрито і гласно.

Магістерська робота перевіряється на плагіат згідно «Положення про запобігання академічному плагіату у Державному університеті телекомунікацій».

Навчальний план підготовки магістрів за освітньо-професійною програмою «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси» спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка»  передбачає формування загальних та фахових компетентностей обсягом 90 кредитів ЄКТС.

При складанні навчального плану враховано вимоги компаній-роботодавців, які беруть учать у подальшому працевлаштуванні випускників. Програмою передбачено поглиблене вивчення іноземної мови та підвищення годин на практичні заняття.

Задля набуття магістром фахових компетенцій з телекомунікаційних систем та мереж в навчальному плані передбачено вивчення таких дисциплін:

Шифр

Дисципліна

ЗК.3.1.01

Захист професійної діяльності в галузі

ЗК.3.1.02

Організація проведення наукових досліджень

ЗК.3.1.03

Педагогіка та психологія у вищій школі

ЗК.3.1.04

Математичні методи моделювання та оптимізації

ПП.3.2.01

Методи та засоби забезпечення ЕМС складних радітехнічних систем

ПП.3.2.02

Статистична радіотехніка

ПП.3.2.03

Сучасні методи та засоби радіоконтролю

ПП.3.2.04

Методи оптимального використання радіочастотнго ресурсу

ПП.3.2.05

Загальна теорія систем

ПП.3.2.06

Радіотехнології наступного покоління

ПП.3.2.07

Адміністративне керування радіочастотним ресурсом

ПП.3.2.08

Науково-дослідницька практика

ПП.3.2.09

Науково-педагогічна практика

ПП.3.2.10

Переддипломна практика

ПП.3.2.11

Дипломне проектування, ДА

ППк.3.3.1.01

Іноземна мова (за фаховим спрямуванням)

ППк.1.3.1.02

Інтелектуальна власність

ППк.1.3.1.03

Методологія наукових досліджень

ППк.3.3.2.01

Проектування та технічна експлуатація РЕЗ та комплексів

ППк.3.3.2.02

Комплексні системи інформаційної безпеки

ППк.3.3.3.01

Сучасні та перспективні системи мобільного зв'язку

ППк.3.3.3.02

Основи управління радіочастотним ресурсом

ППк.3.3.4.01

Методи та технічні засоби радіомоніторингу

ППк.3.3.4.02

Радіомоніторинг та пеленгування джерел радіовипромінювання

Сфера працевлаштування випускників:  підприємства, організації, установи різних форм власності, громадські, галузеві й бізнесові об'єднання та публічні товариства

Професійні назви робіт за класифікатором професій (ДК 003:2010):

2144.2:

• Інженер інформаційно-телекомунікаційних технологій,

а також додатково:

• Інженер інформаційно-телекомунікаційних систем
  • Інженер електрозв'язку
  • Інженер антенно-щоглових споруд
  • Інженер з організації виробничих процесів електрозв'язку
  • Інженер з радіонавігації та радіолокації
  • Інженер засобів радіо та телебачення
  • Інженер лінійних споруд електрозв'язку та абонентських пристроїв
  • Інженер мережі стільникового зв'язку

2310.2 – Викладач вищого навчального закладу.

Доступ до подальшого навчання: магістр за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка»  може продовжити освіту за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти - за першим науковим ступенем «доктор філософії».

Випускова кафедра: Телекомунікаційних технологій.