Практичні навички в науковому гуртку кафедри

08:31, 05-04-2018

На чергових зборах наукового гуртка кафедри студенти своїми руками збирали стробоскопический спиннер на RGB світлодіодах з набору деталей.

Спінер (Fidget Spinner англійською) це компактна стильна іграшка для дорослих і дітей, призначена для обертання на пальцях. Багатобарвна RGB LED підсвічування з миготливим світлом, крім красивих оптичних ефектів, є також наочним посібником з вивчення фізики, оптики і електроніки. Крім того, спиннер збирається своїми руками, що додатково веде до отримання корисного досвіду конструювання і навичок роботи з паяльником.

Спінер вдає із себе класичну конструкцію, в основі якої центральний підшипник і дві лопаті противаги. На лопатях розміщена електронна схема і джерело живлення. Для складання спиннер використовувався комплект механічних та електронних деталей. Комплект деталей для зборки включає:

1. центральний підшипник;
  2. двосторонню друковану плату 115 мм x 30 мм;
  3. дві захисних планки з оргскла з двома гвинтами з гайками;
  4. дві пластмасові накладки на підшипник;
  5. комплект деталей - мікросхема, 8 штук 5050 RGB світлодіодів, чотири резистора по 120 Ом, мікро кнопка, дві планки фіксації батарейки та сама батарейка.

Набір деталей спиннер на LED

Набір містить SMD деталі для зборки, що вимагає певних навичок і устаткування у вигляді малопотужного паяльника з тонким жалом і контролем температури. Було важкувато звичайно, але у нас вийшло!

Приходьте, і ми навчимо застосовувати електроніки у всьому!