Корекція компетенцій по підсумках засідання ІК-15 МСЕ-Т та самміту у Гонконзі

14:18, 01-11-2018

На останньому засіданні Дослідницької Комісії 15 ITU-T, членом якої є професор кафедри телекомунікаційних технологій Каток Віктор Борисович, було опрацьовано багато питань і прийняті рішення які визначатимуть роботу Міжнародного союзу електрозв’язку на перспективу.

Серед прийнятих рішень є такі що стосуються викладачів та вчених кафедри, а саме:

• телекомунікаційна промисловість виходить на новий технологічний рівень. Це сприяє конвергенції інформаційної, комп’ютерної та телекомунікаційної технологій і створенню на цій основі великого спектра нових технічних рішень та послуг;
  • розгортання мереж 4G та 5G викликає необхідність використання великої кількості нових волоконних світловодів та оптичних кабелів. З’являється необхідність прокладання оптичних кабелів безпосередньо до базових станцій систем мобільного зв’язку, в яких розташовано контролер базової станції;
  • запровадження нового покоління мобільного зв’язку 5G призвело до лавиноподібного зростання кількості оптичних кабелів. Існуюча кабельна каналізація в розвинутих країнах виявилася значною мірою заповненою. Будівництво нової класичної каналізації  зараз практично неможливе. Тому в світовій практиці все ширше використовуються і стандартизуються нові технології мікро і міні траншейної прокладки оптичних кабелів. Широке застосування знаходить прокладка оптичних кабелів в тілі автомобільних доріг.

Важливість вирішення вищезазначених проблем підтверджують новини про проведення в Гонконзі 22-24 жовтня самміту Qualcomm Technologies, Inc. 4G/5G Summit 2018. Qualcomm – це компанія, що розробляє та досліджує засоби безпроводового зв'язку, розташована в Сан-Дієго, Каліфорнія, США. Компания Qualcomm представила конкретні проекти на основі 5G, які корпорація вважає життєздатними і в реалізації яких готова прийняти участь.

Важливість вирішення вищезазначених проблем підтверджують новини про проведення в Гонконзі 22-24 жовтня самміту Qualcomm Technologies, Inc. 4G/5G Summit 2018. Qualcomm – це компанія, що розробляє та досліджує засоби безпроводового зв'язку, розташована в Сан-Дієго, Каліфорнія, США. Компанія Qualcomm запропонувала конкретні проекти на основі 5G, які корпорація вважає життєздатними і в реалізації яких готова прийняти участь.

Експерти компанії відмічають: мережі 5G у першу чергу зручні для зв'язку пристроїв, тоді як попередні покоління – GSM, 3G й 4G допомагали в передачі голосового трафіку та даних між користувачами. Одна з перших пропозицій Qualcomm стосується створення цифрових сервісів для автомобілей.

Найперспективніший напрямок - інтеграція сумісних з 5G сервісів у салоні автомобіля за технологією C-V2X, яка вже пройшла процедуру стандартизації, завдяки якій автомобіль може «спілкуватися» з іншими машинами, дорожньою інфраструктурою та пішоходами.

Чималий дохід будуть приносити сервіси потокового відео. Зараз корпорація Qualcomm з компанією Microsoft розробляють комп'ютери, що постійно підключені до хмарного сервісу. Для них Qualcomm розробила новий чип Snapdragon 850. В промислових масштабах виробництво почнеться у 2019 році.

Тож викладачі кафедри телекомунікаційних технологій уважно слідкують за подібними новинами, щоб вчасно відреагувати внесенням до учбових програм відповідних змін для підготовки студентів до нових компетенцій, що стосуються як проектування та побудови волоконно-оптичних трактів, так і впровадження нових сервісів.