Впровадження в учбові програми інноваційних ідей Форуму широкосмугового зв'язку

14:41, 30-11-2018

27 листопада ц.р. у Києві компанія Huawei провела форум FBB з фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету. У форумі прийняв участь професор кафедри телекомунікаційних технологій Каток Віктор Борисович.

Компанія Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій та інтелектуальних пристроїв. Зважаючи на те, що компанія має 180 000 співробітників, представлена у 170 країнах та регіонах, в тому числі і в Україні, - це один з потужних роботодавців для наших випускників та стажерів. Тому викладачі кафедри уважно розглядають інноваційні розробки та ідеї, що продукує ця компанія.

Основні ідеї Форуму:

• У 2025 році майже чверть світового ВВП буде доводитися на цифрову економіку, завдяки диджіталізації промисловості.
  • Основа цифрової економіки – це широкосмуговий зв'язок. Згідно дослідженням Міжнародного Союзу Електрозв'язку (ITU), покращення на 10 % проникнення високошвидкісного Інтернету призводить до росту ВВП на 1,3 % й підвищує рівень зайнятості на 2 – 3 %.

Сьогодні в Україні міський широкосмуговий Інтернет мають 60 % користувачів. Але 35 % сільського населення, майже половина шкіл й більшість медичних закладів не мають доступу до таких послуг. Це називається цифровою нерівністю, яку можна подолати шляхом розгортанням у селах оптичних мереж доступу. І це одна з основних інноваційних ідей, яку викладачі кафедри візьмуть до уваги для впровадження у програми відповідних дисциплін.