Виконання завдань з інноваційного змісту навчання

09:49, 14-12-2018

На початку навчального року ректором університету були поставлені ряд завдань з покращення інноваційного змісту навчання. На кафедрі телекомунікаційних технологій весь викладацький склад наполегливо працював над втіленням в повсякденну роботу інноваційного змісту навчання. Підводячи проміжні підсумки можна стверджувати, що колективу кафедри це вдалося. Всі 12 пунктів були виконані.

Можна зупинитись на деяких, особливо важливих для майбутніх фахівців, пунктах змісту навчання:

На кафедрі реалізована практична підготовка студентів з 1-го курсу при вивченні дисциплін «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів» і «Побудова та монтаж структурованих кабельних систем зв’язку». При успішному засвоєнні теоретичного і практичного матеріалу студентам видається сертифікат від компаній CommScope та Укрком Лайн.

Осучаснена одна з провідних дисциплін спеціалізації Волоконно-оптичні лінії передач «Функціональні пристрої оптичних трактів», яка формує відповідні професійні уміння та практичні навички.

Дисципліни за вибором студента, а саме «Проектування, будівництво та експлуатація ВОЛЗ» і «Проектування, будівництво та експлуатація СКС» дають можливість отримати ґрунтовні, переважно практичні, навички, необхідні фахівцям з проектування та експлуатації ВОЛЗ. Отримані знання і навички є корисними також при дипломному проектуванні.

Посиленне вивчення англійської мови на кафедрі  реалізується викладанням 20% матеріалу англійською мовою. Це забезпечує можливість нашим студентам досить вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2, адже вільне володіння англійською мовою – необхідна умова сучасного успішного фахівця.

В структурі кожної дисципліни кафедри, що викладаються як бакалаврам, так і магістрам, від 50 до 65 відсотків часу займають практичні та/або лабораторні заняття. На кафедрі реалізована методика викладання кожної теми дисципліни, яка полягає у поданні спочатку теоретичного матеріалу, що зразу закріплюється на наступному практичному (лабораторному) занятті по цій темі. Тобто теоретичні знання зразу закріплюються відповідними практичними навичками та вміннями.

Таким чином впевнено можна стверджувати, що на кафедрі телекомунікаційних технологій створені всі умови для реалізації стратегії інноваційного змісту навчання в Державному університеті телекомунікацій.