Інноваційний зміст – в учбові програми кафедри ТТ

12:41, 12-01-2019

Кафедра телекомунікаційних технологій наполегливо впроваджує інноваційний зміст в учбові програми. У новому році активно обговорюються на засіданнях кафедри інновації, що диктуються новітніми експериментами в світі.

Мова йде про учбові програми з дисциплін «Елементи та пристрої фотонних систем зв'язку», «Функціональні пристрої оптичних трактів», «Телекомунікаційні оптичні технології» і «Цифрова схемотехніка».

Інновації цих дисциплін диктуються експериментами, що були оприлюднені 28 грудня 2018 р. науковцями з Університету Сорбонни у Парижі. Було доведено, що квантова схема може виконати передачу повідомлень з експоненціально меншою кількістю інформації, ніж класична електрична схема. У 2004 році докази були лише теоретичними, тому що практична реалізація квантового протоколу була неможливою, бо відповідних технологій ще не існувало.

Проблема має назву «співставлення зразків». Вона має значення для криптографії та цифрових валют, де користувачі хочуть обмінюватися інформацією, приховуючи всі знання про зміст інформації, тобто відправляти найменшу кількість інформації, яку тільки можливо, гарантуючи вирішення будь-якої задачі про зміст інформації, що передається.

Квантову інформацію можна прочитати різними способами, але вона буде прочитана отримувачем тільки одним, що значно скорочує обсяг інформації, яку можна передати для вирішення проблеми співставлення зразків. Наприклад, якщо одному з користувачів треба відправити 100 класичних бітів іншому, то квантових бітів (або кубітів) треба відправити усього 10.

Дослідники з Франції почали експеримент, точно знаючи кількість інформації, необхідну для передачі класичним шляхом, і згодом впевнено продемонстрували, що квантові засоби дозволяють вирішити задачу більш компактно. (Сутність експерименту проілюстрована нижче на рисунку)

Отже, кафедра слідкує за сучасними науковими проблемами з метою своєчасного впровадження найнагальніших з них в учбовий процес. Також такі проблеми сучасної науки фахівці кафедри пропонують студентам для досліджень в наукових працях і магістерських роботах.