XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Володіння фаховою англійською мовою – запорука успішності працевлаштування і кар’єрного зростання

20:19, 11-05-2019

Важливою необхідною ознакою сучасного технічного фахівця є вільне володіння англійською мовою. Запроваджений в університеті інноваційний зміст навчання передбачає вивчення технічних дисциплін на англійській мові.

На даний час кафедрою телекомунікаційних технологій дві дисципліни, а саме: «Сигналізація та протоколи телекомунікаційних мереж» та «Англійська мова фахової спрямованості», на 5-му та 3-му курсах спеціалізації магістр та бакалавр, спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка», проводяться повністю на англійській мові.

Ці дисципліни викладаються вже другий навчальний рік. У викладачів кафедри вже є певні напрацювання у викладанні цих дисциплін, що дозволяє коригувати існуючі, достатньо статичні методики викладання, у бік більш динамічних, у відповідності до потреб часу і вимог потенційних роботодавців наших випускників.

На кафедрі телекомунікаційних технологій англійська викладається за методикою, коли всі практичні заняття діляться на 3 частини.

Перша частина – вивчення фахових термінів та абревіатур з одночасним викладанням фахової дисципліни для засвоєння матеріалу і паралельного розуміння англійських термінів. Так, наприклад, «замовник телекомунікаційної послуги» – це не «client», а «customer» («споживач»), «carrier» – це не тільки «несуча частота», а й «оператор зв'язку», а «control» – це скоріше «технічне управління засобами телекомунікацій», ніж «контроль», адже є ще «management» - «адміністративне управління».

Друга частина – прослуховування аудіоматеріалів з поясненням значень поширених англійських фраз та виразів, у тому числі з носіями англійської мови. Ці матеріали беруться з Інтернет-ресурсів і часто вміщують приклади, що пояснюються, з англомовних популярних пісень, художніх та мультиплікаційних фільмів, якы дуже жваво сприймаються студентами і тому корисні.

Третя частина – це контроль за засвоєнням матеріалу у вигляді тестів, або вербальним опитуванням.

Також широко застосовується дистанційне спілкування зі студентами паралельних потоків, у яких проходять подібні заняття, посередництвом мессенджеру Viber та електронною поштою.

Отже, наші студенти отримують не тільки глибокі фахові знання, а й навички спілкування, що дасть їм впевненість у собі та своїх знаннях при влаштуванні на роботу, у тому числі і в іноземні фірми.

Читайте також
Переглядів: 5 380