Лікарі та телекомівці — герої епохи коронавірусу

08:38, 28-04-2020

Науковці кафедри телекомунікаційних технологій наголошують майбутнім фахівцям, що тільки добувають свої фахові знання в університеті, про важливість обраної ними професії, бо на думку експертів, під час карантину темпи розвитку цифровізації економіки зросли у 10 разів завдяки телекомунікаційній галузі.

Під час пандемії на інтернет лягло основне навантаження по розвагам, навчанню і забезпеченню віддаленої роботи користувачів. Телеком-галузь, на щастя, поки що справляється з ростом навантаження на мережу. Зростання попиту на голосовий зв'язок в Україні виріс на 15 відсотків, завантаження мобільних мереж збільшилася на 10-15 відсотків, а фіксованих - на 30 відсотків. Через це телекомівці, як і медики, стали героями нашого часу.

Тест: "Хто очолив цифровізацію бізнес-процесів у вашій компанії?" – СТО – технічний директор, СЕО – виконавчий директор або коронавірус?

Згідно з дослідженням Harvard Business Review, з 1,3 трильйона доларів, витрачених у 2018 році на цифрову трансформацію, приблизно 900 мільярдів доларів були витрачені даремно, адже ініціативи не досягли своїх цілей. Зараз компанії не просто усвідомили важливість цифровізації, але зрозуміли, що ймовірність нічого не робити і бути викинутим з ринку вище ризику втратити вкладення.

Називають чотири основних напрямки цифрової трансформації, які зміняться в епоху коронавірусу:

• дистанційна робота - компанії почали активно вкладатися в системи для віддаленої роботи. Такий підхід активно впроваджується в сфері освіти, високих технологіях, фінансовому секторі;
  • замовлення їжі і послуг. У багатьох країнах віддалений замовлення їжі б'є всі рекорди, а компанії, які не адаптувалися до існуючої ситуації, через місяць будуть просто викреслені з історії;
  • віртуальні події також стали символом епохи самоізоляції. Виявилося, що віддалені наради нічим не гірше очних засідань, і навіть сімейні застілля можна проводити в Skype та Zoom;
  • хмарні сервіси врятували багатьох від проблем з комунікаціями. Завдяки цій технології смартфони стають розумнішими, потокове відео вантажиться швидше, а віддалена робота в реальному часі - буденністю.