Всесвітній день вишиванки!

11:02, 19-05-2017

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Традиційно день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня, тож цього року припав на 18 травня.

Свято бере початок з ініціативи студентської молоді України. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці.

Цього року кафедра менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва також долучилася до свята, одягнувши вишиванку на роботу. Викладачі кафедри вбралися у вишиванку і тим самим показали, що незважаючи на ті проблеми які є у нас в Україні, ми є –українцями, сильними та незалежними людьми, які цінують свою культуру і традиції.

Вишиванка є символом національної самобутності та безперервного зв’язку української пам’яті. Нам це дає сили жити та процвітати заради майбутнього наших дітей і робить нас єдиною та неподільною країною!

Фотографії