Навчальний посібник з дисципліни Місцеві фінанси

11:15, 11-01-2018

Професор кафедри менеджменту Зеліско І.М. спільно з доцентом Олійник Л.А. (НУБіП України) випустили навчальний посібник Місцеві фінанси.

У навчальному посібнику розглянуто економічні та історичні умови виникнення місцевих фінансів, їх функції та призначення, а також роль місцевих фінансів у реформуванні національної економіки. Представлено етапи розвитку місцевих бюджетів в Україні, структуру і принципи формування місцевих бюджетів та роль місцевих бюджетів у фінансовій системі держави. Презентовано особливості формування дохідної частини та систему видатків місцевих бюджетів.

Розглянуто особливості фінансового вирівнювання та бюджетного регулювання. Представлено економічну сутність та етапи бюджетного процесу на місцевому рівні. Розкрито специфіку та особливості організації фінансів підприємств комунального господарства. Розглянуто особливості фінансової політики місцевих органів влади. Проаналізовано систему управління місцевими фінансами в Україні та зарубіжний досвід і моделі організації фінансів місцевих органів влади .

Навчальний посібник складається з теоретичної частини, в якій розкрито 11 основних тем з дисципліни Місцеві фінанси. До кожної теми запропоновані питання для самоперевірки і самоконтролю , тестові та практичні завдання, література.

Навчальний посібник буде корисним для студентів, аспірантів, працівників фінансових інституцій, державних установ та керівників підприємств.