Сервіси Google – помічники в організації дистанційного навчання соціологів і економістів

13:40, 24-04-2020

Чи легко організувати дистанційну взаємодією зі студентами  під час незапланованого карантину? Звісно, ні. Але чи реально? Так! І у цьому нам можуть допомогти мережеві технології, сучасний розвиток яких вражає та надихає на нестандартні рішення. У цьому плані неймовірно корисними є базові сервіси Google, а саме Google Форми.

В рамках впровадження  інноваційного змісту навчання, студенти групи СТД-31 спеціальності «Соціологія» проходять тестування за темами  з дисципліни «Економічні дослідження ринку та споживання» в Google Формах. Саме тестування є практичною складовою навчання.

Значною перевагою електронних форм є те, що результати анкетування в них опрацьовуються автоматично, аналізуються, виводяться в наочному вигляді та зберігаються в хмарному сховищі, постійно доступні, до них можна звернутися у будь-який момент.

Одразу після виконання тесту студент бачить свій результат, може проаналізувати, які завдання виконані правильно, де допущені помилки, якими мали бути правильні відповіді на запитання тестів. Негайний зворотний зв'язок має не лише значний навчальний потенціал, але й мотивує пізнавальну діяльність, адже результат виконання тесту стає відомим одразу після роботи над ним, коли інтерес до результату найвищий.

Таким чином, проведення комп’ютерного тестування дозволяє зробити висновки, що його впровадження сприяє:

• систематичному відстеженню якості та динаміки навчальних досягнень студентів;
  • отриманню статистично достовірної картини індивідуального прогресу кожного студента;
  • створенню комп’ютерного банку даних навчальних досягнень студентів за тривалий час навчання;
  • інтенсифікації навчального процесу завдяки збільшенню обсягу навчального матеріалу на занятті;
  • можливості творчого і практичного застосування знань, умінь і навичок;
  • можливості виконувати завдання не лише під контролем викладача, а й здійснювати самоконтроль навчальної діяльності.

Кафедра економіки підприємств та соціальних технологій завжди застосовує не тільки сучасні, а насамперед – ефективні технології навчання своїх студентів.