Соціологія – це модно й важливо!

16:19, 20-11-2020

Сьогодні в нашому суспільстві слово соціолог все частіше пов'язують з політичними подіями. Найбільше з виборами. З екранів телевізорів, в Інтернеті стало модно говорити про соціологію. Насправді соціологія не замикається на вивченні політичний життя суспільства. Специфіка соціологічного знання в тому, що соціологія шукає відповідь на питання: як і чому підтримується і відтворюється - з кожним новим днем, з кожним новим поколінням - сформований соціальний порядок. Ми звикли і сприймаємо як належне те, що багато наших практики мають властивість повторюваності. За цією рутиною ховається робота соціальних інститутів, норм, правил, налагоджених і знову формуються практик, без яких життя суспільства розсипається, стає неможливою. Що допомагає відтворювати форми суспільного життя? Не менш важливо дати відповідь на питання, як ці форми змінюються, як відбувається ломка звичних практик і норм, як нове заміщає старе, новації приходять на зміну традиціям.

У пошуках відповіді на ці та інші питання соціологія використовує різні дослідницькі методи. Соціологи проводять фокус-групи, беруть інтерв'ю, розміщують анкети на сайтах в інтернеті. Іноді вони навіть нічого і не питають, а просто спостерігають або проводять контент-аналіз, фотографують і вивчають фотографії, аналізують дані державної та відомчої статистики.

Соціологія - молода наука. У ній відбито інтерес людей до устрою суспільства, яке постійно присутня явно або неявно в житті кожної людини, кожного громадянина.

Зараз - епоха великих даних, людством накопичені величезні масиви інформації про самих різних сферах суспільного, в тому числі, життя. І в цих умовах виникає попит на людей, які могли б ці дані пояснити з якісним теоретичним обґрунтуванням. Потрібні фахівці, які дійсно можуть застосувати теорію до наявних даних, побудувати модель, зробити прогноз і так далі. Незмінним в соціології залишається одне - це багатогранність соціологічної науки, в якій можна постійно відкривати нові перспективи.

З першого курсу наші студенти-соціологи вчяться застосовувати отримані знання на практиці.

Питання, які хвилюють всіх і кожного окремо, молодих і не дуже людей тут мають значення. Як сприймають свою зовнішність близнюки? Чи можуть ужитися разом веган і м'ясоїд? Чому туристам так важливо сфотографувати те, що вже було сфотографовано до них тисячі разів? Як організувати соціально-трудові відносини, щоб підвищити продуктивність праці? Як сформувати корпоративну культуру в компанії? Що таке інтелектуальний капітал організації і як його можна розвивати? Чому на сучасному етапі організації все більше приділяють уваги саме своїм співробітникам? Студенти соціологи не тільки можуть озвучити свої питання, а й спробувала знайти на них відповіді. Соціологія - це дивовижна наука, яка кардинально змінює твій погляд на світ.

Тим, хто тільки встає на шлях вивчення соціології, можна з упевненістю сказати, що нудьгувати не доведеться, оскільки в соціологічних дослідженнях беруть участь 2 сторони: одна, що докладає зусилля, щоб провести дослідження, і інша - бажає, щоб її вивчили і правильно зрозуміли. Складність виникає в тому, що це 2 сторони однієї медалі, оскільки суб'єкт (дослідник) і об'єкт дослідження (суспільство) невіддільні одне від одного! Як бути в цій ситуації? Ці та інші головоломки ми вирішуємо з нашими студентами в процесі навчання на спеціальності 054-Соціологія.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "051 Економіка" кафедри Економіки та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.