Чому потрібно вивчати економіку підприємства?

17:09, 12-03-2021

Знайдеться дуже багато людей, які твердо впевнені: знання економіки їм абсолютно не потрібні. Особливо, якщо врахувати, що в економіці всі «прекрасно розбираються» навіть без професійних знань. Адже не дивлячись на освіту і сферу діяльності, люди люблять давати поради: як лікувати, як виховувати дітей і як управляти країною щоб підняти національну економіку.

Створюється таке враження, що в економіці всі розбираються краще, ніж уряд і дипломовані фахівці. Причому, таке ставлення спостерігається в будь-якій країні. Але, на жаль, такі «знання» з економіки не приносять користь країні і її громадянам.

Для того, щоб отримати гідну відповідь, необхідно, передусім, розібратися що таке «економіка» і що таке «підприємство».

Отже! Економіка - це частина нашого повсякденного життя, яке постійно знаходиться навколо нас і задовольняє наші повсякденні потреби, забезпечуючи нам життя. Економіка - це середовище, яке постійно оточує нас хочемо ми того або ні.

Підприємство - це цілісний організм, який має «пульс і серце» -  бухгалтерію, «мозок» - управлінський апарат, «руки» - працівників, «очі» - аналітиків, «мову» - відділ маркетингу, «ноги» - кур'єрів і відділ збуту...

Спектр питань, які охоплює економіка підприємства, досить широкий і здебільшого саме гарне володіння системою економіки може бути єдиним покажчиком до вірного управлінського і господарського рішення. Це розуміють першокурсники спеціальності «Економіка», які вже на першому курсі вивчають багатогранну і незамінну дисципліну «Економіка підприємства». Заняття проводяться із застосуванням сучасних інформаційних технологій (у нас функціонує унікальна лабораторія соціально-економічних досліджень!), з використанням звітності провідних IT-компаній.

Наші студенти вже зрозуміли, що підприємство не повинне плисти за течією. Воно має виборювати своє місце «під сонцем», а для цього потрібні високі практико орієнтовані знання у сфері економіки підприємства

Одного разу Бернард Шоу жартома сказав, що знаючи закони економіки, від життя можна отримувати задоволення значно більше, ніж без економічних знань. Жартівливе висловлювання, але абсолютно вірне.

До зустрічі на заняттях, шановні студенти!