Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939

11:50, 23-03-2015

17 березня 2015 р. в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60) відбувся кінолекторій. Демонструвався український документальний фільм «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939» 2012 року, поставлений режисером Тарасом Химичем, композитором Любомиром Соломченком і продюсером Тарасом Чолієм. Фільм про створення української незалежної держави на Закарпатті – Карпатської України, яка була знищена союзницею гітлерівської Німеччини Угорщиною. У стрічці поєднано три сюжетні лінії – розповіді очевидців, маловідомі документи, майстерно відзняті краєвиди та художні сцени. Для створення фільму використано кадри кінохроніки кінооператора К.Лисюка, чехословацької військової хроніки, а також матеріали британського журналіста Майкла Вінча та кореспондента американської газети New York Times Ен Мак Кормік, які працювали тоді в Карпатській Україні як міжнародні спостерігачі.

Захід відбувся за участю викладачів і студентів університету, та бажаючих з інших вузів м. Києва. Організатори заходу: заступник голови Українського інституту національної пам’яті Олександр Зінченко, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шеченка Іван Патриляк.

Після перегляду фільму відбулася жвава дискусія кінолекторію. Модерував зустріч Олександр Зінченко. Активну участь у дискусії взяв історик Олександр Пагіря. В обговоренні активну участь взяли викладачі, студенти університету та присутні гості.

У заході взяв участь доцент кафедри соціології та гуманітарних дисциплін, кандидат історичних наук П.М.Слюсаренко.