Сови допомагають вченим робити вітротурбіни тихіше

13:21, 12-03-2017

Сови відомі своїм майже безшумним польотом, що дозволяє їм успішно полювати. Вітрові турбіни, з іншого боку, часто звинувачують в повішеною шумності. Команда британських і американських вчених в даний час займається спробами копіювання структури пір'я сови, щоб зробити лопатки турбіни більш тихими.

Нещодавно був розроблений матеріал, який імітує структуру крила сов.

Ранні випробування даного матеріалу для лопаті, показали, що це може значно знизити рівень шуму, виробленого вітровим турбінами і іншими типами лопатей вентилятора, наприклад, в комп'ютерах або літаках.

Так як швидкість обертання вітрових турбін частково штучно гальмується, щоб мінімізувати рівень шуму, впровадження цієї нової розробки буде означати, що вони могли б працювати на більш високих швидкостях, виробляючи більше енергії, створюючи менше шуму. Для вітроелектростанції середнього розміру, це може означати кілька додаткових мегават електроенергії.